Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Arcybiskup Józef Górzyński udzielił sakramentu bierzmowania

2017-05-29 21:00:00 (ost. akt: 2017-05-30 12:12:18)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Nie jest chrześcijaninem ten, kto przeżywa uniesienia w kościele a po wyjściu z niego żyje niezgodnie z zasadami wiary - mówił podczas Mszy św. w kościele w Bisztynku ks. abp Józef Górzyński do młodzieży, której udzielił sakramentu bierzmowania.

Uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum Publicznego w Bisztynku przyjęli dziś sakrament bierzmowania. Udzielił go ks. arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński. Bierzmowanie zwane czasem sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 38. młodych osób mieszkających w parafiach w Bisztynku, Prositach, Wozławkach, Sułowie, Paluzach i Grzędzie.

Ks. arcybiskup Górzyński wygłosił kazanie w której tłumaczył kandydatom do bierzmowania znaczenie tego sakramentu.

- Gdyby zapytać nawet ludzi wierzących o to, po co jest bierzmowanie mówiliby, że jest potrzebne, aby być chrzestnym, że jest potrzebne, aby wziąć ślub. Często dodają jeszcze, że chyba jest potrzebne. Jeszcze inni mówią po prostu, że skoro go udzielają to trzeba brać. Odpowiadając na to pytanie często słyszymy tylko o znaczeniu praktycznym bierzmowania a zupełnie nie o to chodzi - mówił.

- Tymczasem jest to moment o którym słyszeliśmy w Ewangelii. Moment w którym Chrystus obiecuje Apostołom pomoc Ducha Świętego po swoim Wniebowstąpieniu. Moment, gdy on sam opuści Apostołów lecz pośle do nich Ducha Świętego. Nie po to, aby zrozumieli, ale po to, aby uwierzyli. Bierzmowanie to pamiątka tych wydarzeń - kontynuował.

- Nie jest chrześcijaninem ten, który w kościele przeżywa uniesienie a po wyjściu z kościoła żyje niezgodnie z zasadami wiary. To życiem trzeba udowadniać, że chrześcijaninem się jest. Do takiej postawy potrzebna jest pomoc Ducha Świętego, którego dary dziś otrzymacie - mówił.

Wraz z kapłanami obecnymi w kościele modlił się o dary Ducha Świętego dla bierzmowanych a następnie namaścił ich, krzyżmem, czyniąc każdemu znak krzyża na czole.

Przedstawiciele młodzieży podziękowali arcybiskupowi za udzielony sakrament.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystej Mszy świętej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages