Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

III Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przeszedł z Sątop do Sątop-Samulewa.

2017-05-19 13:58:56 (ost. akt: 2017-05-19 14:35:17)
Do Sątop do Sątop - Samulewa przeszedł III Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Do Sątop do Sątop - Samulewa przeszedł III Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Tłum uczestników przemaszerował kilka kilometrów z Sątop do Sątop-Samulewa w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Marsz odbył się już po raz trzeci. Jest wyrazem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Ma budować akceptację i niszczyć mity.

- Dzieci niepełnosprawne intelektualnie mają marzenia, jak każdy z nas. - mówiła koordynatorka II Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Sątopach Irena Zawistowska.

Podczas uroczystości w amfiteatrze w Sątopach-Samulewie te marzenia zostały wypuszczone w czerwonych balonach przez osoby niepełnosprawne, które przybyły na marsz.

Wcześniej w intencji osób niepełnosprawnych odprawiono ks. Janusz Sztygiel odprawił Mszę św. w kościele św. Jodoka w Sątopach.

Barwny korowód osób niepełnosprawnych oraz mieszkańców, uczniów szkół z Sątop i Bisztynka, przedszkolaków i harcerzy, w asyście policji i strażaków OSP w Sątopach-Samulewie przeszedł po nabożeństwie do amfiteatru w Sątopach - Samulewie.

Tu rozpoczął się festyn. Na scenie wystąpili artyści z przedszkoli, świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie, zespół wokalny Ale Babki, uczniowie szkoły w Sątopach, harcerze.

Każdy kto chciał mógł posilić się gorącą kiełbasą z grilla, ciastami, napojami, watą cukrową. można było do woli bawić się na dmuchanych zabawkach. Panie z ośrodka kultury w Bisztynku malowały twarze chętnym. Strażacy prezentowali swój sprzęt.

Zobaczcie naszą fotorelację i film z nabożeństwa, marszu i festynu.

O marszu przeczytacie też w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages