Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Odkupmy nasze miasto

2017-05-18 13:33:01 (ost. akt: 2017-05-18 13:44:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Bisztynku zamontowano pięć dystrybutorów zawierających torebki i łopatki do sprzątania psich odchodów. Po zapakowaniu w torebkę kupy pupila można ją wyrzucić do ulicznego kosza na odpadki. Akcja promocji sprzątania po swoich pupilach prowadzona jest pod hasłem "Odkupmy nasze miasto".

W Bisztynku pojawiło się pięć specjalnych dystrybutorów zawierające torebki z łopatkami służącymi do sprzątnięcia odchodów po naszych psach i kotach.

Znajdują się przy ul. Słonecznej, na skwerze między ul. Kolejową a Wojska Polskiego, na skwerze w centrum w pobliżu przystanku autobusowego, przy ul. Kajki oraz na skwerze przy Urzędzie Miejskim.

Fot. UM w Bisztynku
Mamy możliwość, w higieniczny i estetyczny sposób, sprzątnięcia po swoim zwierzaku a „pakunek” można bez problemu wrzucić do ulicznego kosza na śmieci.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o sprzątanie po naszych zwierzakach, tym bardziej, że ustawione dystrybutory stanowić będą dla państwa duże ułatwienie, jest to także całkowicie bezpłatne.

Psie kupy to nie kwiatki a trawniki, piaskownice i chodniki to nie toaleta dla zwierząt, ale miejsce spotkań mieszkańców, a w szczególności zabaw naszych dzieci.

Odchody zwierzęce są nie tylko nieestetyczne, ale stanowić mogą także zagrożenie dla zdrowia ludzi, szczególnie dzieci, a także innych zwierząt. Mogą zawierać larwy pasożytów, np. glisty, które po przedostaniu się do organizmu zwierzęcia lub człowieka powodują groźne choroby pasożytnicze

Dzieci są szczególnie narażone, ponieważ bawią się w piaskownicach, parkach, placach zabaw i mają nawyk wkładania brudnych rąk do buzi i oczu.

Dbajmy o nasze miasto, o zdrowie nasze, naszych dzieci i naszych zwierzaków!

Kamila Zawadzka, Marlena Grabowska, andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. karać psiarzy niechlujów! #2248250 | 5.172.*.* 19 maj 2017 08:02

    ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages