Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Uczniowie szkoły w Grzędzie laureatami konkursów ekologicznych

2017-05-05 10:47:50 (ost. akt: 2017-05-05 10:58:30)

Autor zdjęcia: Anna Augustyniak-Olszyńska

Uczniowie szkoły w Grzędzie brali udział w konkursach ekologicznych: fotograficznym, plastycznym i literackim. Wiersz "Oda do Sajny" Karola Cywińskiego został oceniony jako najlepszy w województwie.

Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało wojewódzki konkurs fotograficzny „Ptaki przy moim karmniku” który zachęca do niesienia pomocy ptakom w trudnych warunkach.

Poprzez dokarmianie uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie mogli pomóc ptakom przetrwać bardzo ciężki zimowy okres i mieli doskonałą okazja do podglądania ptaków z bliska.

Obserwacja ptaków przy karmniku dostarczyła nie tylko wiele przyjemności i przyczyniła się do pogłębienia wiedzy uczniów o ptasim życiu ale również pozwoliła na wykonanie wielu pięknych fotografii, które zostały nagrodzone w tym konkursie.

Nagrodzeni "mistrzowie obiektywu" to:
Konrad Butkiewicz kl. 5
Karina Ignaciuk kl.5
Daria Maszaro kl.5
Natalia Liszniańska kl.5
Kacper Butkiewicz kl. 6
Karol Cywinski kl.6
Dominika Aftyka kl. 6
Klaudia Misior kl.6
Karolina Piskorz kl.6
Wiktoria Rakus kl. 6

Uczniowie naszej szkoły z klas 4-6 uczestniczyli również w wojewódzkim konkursie zorganizowanym przez W-MODN w Elblągu pod hasłem: "Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław".

Konkurs miał na celu zainteresowanie nauczycieli i uczniów najbliższym regionem, jego walorami przyrodniczymi i kulturowymi oraz jego odrębnością. Poprzez uczestnictwo w konkursie uczniowie mieli możliwość odkrywania bogactwa przyrodniczego i kulturowego Warmii, Mazur Powiśla i Żuław, wielkiej skarbnicy dziejów regionu, pogłębiania wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa, poznanie wpływu na kształtowanie się krajobrazu kulturowego czynników przyrodniczych i wielowiekowej działalności człowieka, zrozumienie nierozerwalnej więzi kultury z przyrodą, budowania i utrwalania tożsamości regionalnej.

Poprzez swą twórczość promowali region, jego walory przyrodnicze i kulturowe oraz regionalną odrębność.

Łącznie w konkursie plastycznym: "Perły architektury w wielokulturowym krajobrazie Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław" wzięło udział 412 uczestników, z czego 316 prac wpłynęło ze szkół podstawowych.

Komisja konkursowa doceniła aż 5 prac naszych uczniów i nagrodziła:
- Oliwię Mrówka z kl. 4
- Konrada Butkiewicza z kl.5
- Karinę Ignaciuk z kl. 5
- Aleksandrę Koślacz z kl.5
zaś Wiktoria Rakus z kl. 6 otrzymała wyróżnienie.

Na konkurs literacki pn.: "Różnorodność i piękno przyrody Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław” wpłynęło 297 utworów, w tym 204 ze szkół podstawowych.

Najlepszym poetą w całym województwie okazał się Karol Cywiński z kl. 6, którego wiersz "Oda do Sajny" zyskał największe uznanie komisji konkursowej
i autor zajął I miejsce w tym konkursie.

Nagrody zostały uroczyście wręczone laureatom podczas Forum Młodych Ekologów w Elblągu 26 kwietnia 2017 r.

Program tegorocznego forum był bardzo bogaty. W programie znalazły się liczne wystąpienia młodzieży nt. "Dwory i zespoły pałacowo-parkowe w krajobrazie przyrodniczo-kulturowym Warmii, Mazur, Powiśla i Żuław"

Podczas prezentacji młodzi przyrodnicy zapraszali zgromadzonych do odwiedzenia miejsc, w których zachowały się dawne dwory
i pałace w otoczeniu parków. W wierszach, przedstawionych przez samych autorów, opiewali piękno przyrody swojej małej ojczyzny.

W trakcie przerwy, zorganizowanej na słodki poczęstunek, uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzenia wystawy nagrodzonych prac plastycznych, która towarzyszyła forum.

Kulminacyjnym punktem forum, na który czekali szczególnie uczniowie, było wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursów.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Bartoszyce za nieodpłatne zorganizowanie nam przejazdu do Elbląga. Bez ich pomocy nie mielibyśmy szans na uczestnictwo w forum.

Do wzięcia udziału w konkursach zmotywowała uczniów Anna Augustyniak- Olszyńska, która też wspomagała ich podczas wykonywania prac i w czasie wyjazdu do Elbląga.

SP w Grzędzie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages