Piątek, 23 lutego 2018. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz nie odzyska go przez pół roku

2017-05-05 10:03:27 (ost. akt: 2017-05-05 10:17:03)

Mieszkaniec gminy Szczytno został zatrzymany do kontroli drogowej w Wozławkach koło Bisztynka. Kontrola nie zakończyła się dla niego dobrze.

W czwartek 4 maja policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali pojazdy w miejscowości Wozławki w gm. Bisztynek.

Policjant zatrzymał mężczyznę kierującego fordem i poprosił o dokumenty niezbędne do kontroli. 32-latek nie miał prawa jazdy.

W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie ma go, gdyż w marcu tego roku zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 60 km/h.

Mimo tego 32-letni mieszkaniec gm. Szczytno zdecydował się wsiąść za kierownicę auta, bo, jak powiedział policjantom, musi jeździć do pracy. Teraz okres, na który będzie miał zatrzymane prawo jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Jeżeli kolejny raz zdecyduje się kierować autem, będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

Według obowiązujących przepisów, w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, kierującemu zatrzymywany jest dokument prawa jazdy już w trakcie kontroli drogowej.

Dokument przesyłany jest następnie do właściwego starosty, który, wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument, za pierwszym razem na 3 miesiące.

Jeżeli osoba, która ma zatrzymane prawo jazdy nadal kieruje pojazdami, okres zatrzymania dokumentu wydłużany jest do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami i aby odzyskać uprawnienia trzeba ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages