Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Obchody Dnia Zdrowia w gimnazjum w Bisztynku

2017-04-29 11:04:15 (ost. akt: 2017-04-29 11:05:56)

Autor zdjęcia: archiwum gimnazjum w Bisztynku

Gimnazjaliści z Bisztynka, podczas obchodów Dnia Zdrowia rozmawiali o depresji. Aby jej przeciwdziałać brali też udział w licznych konkursach.

Obchody tegorocznego Dnia Zdrowia w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku przebiegały pod hasłem "Depresja-porozmawiajmy o niej".

Temat depresji przybliżyła gimnazjalistom psycholog Aleksandra Tarasewicz, omawiając jej przyczyny i skutki ,ale przede wszystkim zapewniła uczniom pomoc w rozwiązywaniu problemów, związanych nie tylko z depresją.

Pani Ola nawiązała do tematów plakatów przygotowanych przez uczniów, na których można było znaleźć informacje dotyczące zapobiegania depresji,jej przyczyn i skutków oraz sposoby na poprawę humoru.

Zadaniem poszczególnych klas było też przygotowanie potraw antydepresyjnych. I tu uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, zarówno w ich estetycznym, ciekawym wykonaniu oraz interesującym opisie i prezentacji.

Wśród nich znalazły się: sałatki szczęścia (owocowe i warzywne), pizza o nazwie "Drzewko radości-gra kolorów", niezwykłe babeczki bez cukru, ciasto "mech", a także herbatka ziołowa.

Oczywiście podczas Dnia Zdrowia nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej. Konkurencje,w których rywalizowały poszczególne klasy wywołały sporo emocji. Nie do pokonania w wyścigu rzędów była klasa Ic, drugie miejsce zajęła kl.IIIb, trzecie kl. Ia.

Pani pielęgniarka wykonała kilkadziesiąt pomiarów zawartości glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego.

Jury, w którego składzie były p. A. Drozdowska i p. A. Gach z Rady Rodziców oraz pedagog p. P. Gutkowski, podsumowując wszystkie konkurencje: plastyczną, kulinarną i sportową, uznało,że nie będzie przegranych (aby... nie popaść w depresję) i wszystkie klasy zostały nagrodzone za udział i wkład pracy w realizację zadań.

Nagrody zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców. Dekorację przygotowała p.M.Rychcik,konkurencje sportowe:p. M. Patrejko i p. Z .Madanecki.

Beata Majewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages