Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Rezurekcja w Bisztynku

2017-04-16 11:11:04 (ost. akt: 2017-04-16 11:29:00)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Miłość do Boga podobna jest do miłości między ludźmi. Nie wystarczy wiedzieć o niej i rozumieć, że istnieje. Trzeba ją jeszcze przeżyć i poczuć - mówił ks. Janusz Rybczyński podczas rezurekcji w kościele w Bisztynku. Tegoroczna msza rezurekcyjna odbyła się w zimowych warunkach.

Udających się na Mszę św. rezurekcyjną do kościoła w Bisztynku wiernych powitała śnieżyca i dotkliwe zimno. Krajobraz przypominał raczej święta Bożego Narodzenia niż Wielkanocy.

Z powodu obficie padającego, mokrego śniegu tradycyjna procesja odbyła się wewnątrz kościoła św, Macieja Apostoła i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku.

Mszę sprawował ks proboszcz kanonik Janusz Rybczyński. Nabożeństwo rozpoczęło się od zabrania z symbolicznego grobu monstrancji z Najświętszym Sakramentem i zawołaniem: "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!" Wybrzmiało też głośne: Alleluja!"

Kościół wypełniony był po brzegi wiernymi. Podczas procesji kapłanowi asystowali strażacy OSP w Bisztynku.

Nieśli też krzyż ze stułą, barokową rzeźbę Jezusa Zmartwychwstałego i paschał. W procesji uczestniczyły dzieci, koła różańcowe oraz niosący chorągwie procesyjne wierni.

Na zakończenie ksiądz Rybczyński dziękował wiernym za zaangażowanie podczas triduum paschalnego oraz złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

- Miłość do Boga podobna jest do miłości między ludźmi - mówił. - Nie wystarczy wiedzieć o niej i rozumieć, że ona jest. Trzeba jeszcze ją przeżyć i poczuć. Mam nadzieję, że obecni podczas nabożeństw triduum paschalnego i podczas rezurekcji poczuli miłość do Boga i poczuli też, że On kocha nas wszystkich - mówił ks. Rybczyński.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages