Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Droga Krzyżowa ulicami Bisztynka.Wierni z Bartoszyc przyjechali na rowerach

2017-04-08 07:40:00 (ost. akt: 2017-04-08 07:43:40)
W nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Bisztynka wzięły udział setki wiernych.

W nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Bisztynka wzięły udział setki wiernych.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wierni z parafii w Bisztynku uczestniczyli wczoraj w wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Dla wiernych z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach kościół w Bisztynku był z kolei stacją 14 ich rowerowej Drogi Krzyżowej.

Wierni z parafii w Bisztynku uczestniczyli wczoraj (7 kwietnia) w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasteczka. Nabożeństwo prowadził ks. wikariusz Marek Sowiński. Refleksje na kolejnych stacjach czytali przedstawiciele młodzieży, kół różańcowych, siostra zakonna, burmistrz Bisztynka.

Wierni nieśli krzyż uważany za cudowny, wiszący zwykle w ołtarzu Krwi Chrystusa w kościele. Niektórzy przynieśli ze sobą lampki i znicze, które złożyli na koniec pod krzyżem misyjnym przy kościele.

Trasa Drogi wiodła w obrębie najstarszej części miasta.


Dla wiernych z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach uczestniczących w Drodze Krzyżowej na rowerach kościół św. Macieja Apostoła w Bisztynku był stacją 14. Drogi Krzyżowej.

Trasą z Bartoszyc przez Króle, Bajdyty, Paluzy, Warmiany przyjechało do Bisztynka 23 uczestników Drogi Krzyżowej wraz z ks. wikariuszem Krzysztofem Patejukiem i ks. diakonem Pawłem Szumowskim.

Pielgrzymi, po pokonaniu trasy byli wyraźnie zmęczeni lecz uśmiechnięci i jednocześnie skupieni. Ks. diakon Szumowski udzielił im w kościele w Bisztynku błogosławieństwa i Komunii świętej. Do Bartoszyc wrócili autokarem.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages