Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Jak powstawało osiedle przy ul. Słonecznej? Zobacz archiwalne zdjęcia

2017-04-06 07:36:27 (ost. akt: 2017-04-06 08:02:15)
Budowa pierwszego bloku przy ul. Słonecznej. Zdjęcie z ok. 1977 - 1978 r.

Budowa pierwszego bloku przy ul. Słonecznej. Zdjęcie z ok. 1977 - 1978 r.

Autor zdjęcia: Roman Chlebowicz

Roman Chlebowicz, były mieszkaniec Bisztynka, obecnie mieszkający w Kanadzie przesłał nam zdjęcia obrazujące proces powstawania osiedla przy ul. Słonecznej w Bisztynku. Zdjęcia pochodzą z końca lat 70-tych XX wieku.

Zobacz także: Bisztynek zimą 1985 roku w obiektywie Romana Chlebowicza Bisztynek zimą 1985 roku w obiektywie Romana Chlebowicza Zdjęcia wykonane w Bisztynku w styczniu 1985 roku przesłał nam mieszkający w Kanadzie Roman Chlebowicz. Do roku 1987 mieszkał w Bisztynku a jego pasją...
Pan Roman Chlebowicz fotografuje od lat 70-tych. Do drugiej połowy lat 80-tych mieszkał w Bisztynku a później wyemigrował do Kanady. Co jakiś czas przesyła nam historyczne już fotografie wykonane kiedyś w mieście i okolicach. Tym razem są to zdjęcia pokazujące proces budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Słonecznej.

Oto co napisał:

"Przesyłam kilka zdjęć, które mam nadzieję zaciekawią. Ulica Słoneczna jest największym i zarazem najnowszym osiedlem w Bisztynku. Powstało w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

Mniej więcej w tym samym czasie powstała ulica, równoległa do ulicy Nowe Osiedle
i biegnąca w kierunku ul. Słonecznej. Tuż obok nowo powstających bloków stare gospodarstwo zostało wyremontowane i przerobione na warsztat i magazyn zakładu gospodarki komunalnej (koniec lat siedemdziesiątych)

Zdjęcia 1 i 2 pochodzi z roku około 1976. Pokazują przydomowe ogródki na których zbudowano nową ulicę (patrz opisy pod zdjęciami w galerii-red.)

Ulica biegnie na poziomie sporo niższym. Musiano wykopać i wywieźć dużą masę ziemi, co obrazuje zdjęcie 3 (około 1977/78).

Na miejscu składowiska materiałów budowlanych (zdjęcie 4) była przedwojenna żwirownia, zamieniona na wysypisko śmieci w latach powojennych.
Tuż przed budową miejsce było zasypane, wyrównane.

Zdjęcie 6, to budowa pierwszego bloku, około 1977/78.
Zdjęcie 8, to gospodarstwo rolne zamienione na magazyn, warsztat ZGM."

andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages