Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

2017-03-24 18:00:00 (ost. akt: 2017-03-24 17:42:21)

Autor zdjęcia: Edyta Danilczuk

21 marca 2017 roku w naszej placówce miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia osoby zebrane w sali gimnastycznej uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Patrona, czyli Ziemi Warmińskiej.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili : burmistrz Bisztynka p. Marek Dominiak, sekretarz gminy Bisztynek p. Iwona Banach, skarbnik gminy Bisztynek p. Elżbieta Banaszkiewicz, aspirant sztabowy p. Arkadiusz Czeczko oraz p. Edyta Danilczuk z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.

Podczas spotkania przedstawiono widzom bardzo ciekawy i różnorodny program artystyczny, którego dodatkowym atutem była przepiękna dekoracja autorstwa p. Marii Buszkiewicz. Całościową formułę apelu opracowała p. Ewa Symanowicz.

Zebrani obejrzeli inscenizację legendy warmińskiej Ireny Kwintowej pt. „O psotnym kłobuku, Warmińskim Wietrze, Annie rybaczce i dzielnym Marcinie” w wykonaniu uczniów klas V-tych i VI-tych oraz pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. Nad przygotowaniami i sprawnym przebiegiem przedstawienia czuwały panie: Jolanta Szymonowicz i Małgorzata Pyrczak (pracownica DPS-u).

Zespół muzyczny w składzie: Joanna Szymczak, Klaudia Kornatowska, Dagna Matejunas i Olga Blank zaprezentował się w piosence autorstwa p. Anny Wołuckiej pt. „Kocham Cię, Warmio”. Dziewczęta ćwiczyły pod kierunkiem p. Alicji Iwanyk.

W trakcie apelu mogliśmy także wysłuchać laureatek „Konkursu Poezji Warmińskiej”, który przeprowadziła 14 marca bibliotekarka szkolna p. Marzena Magdziarz. Wiersze recytowały: Kornelia Capłap, Wiktoria Krupa, Weronika Budnik i Zuzanna Mic.

Poza tym uczniowie klasy IVa, pod kierunkiem p. Jolanty Godlewskiej, przedstawili nam układ taneczny do piosenki „Nasza kochana Warmia”.

W trakcie imprezy pani Dyrektor Teresa Wołkowicz-Maciorowska wręczyła nagrody uczniom, którzy zajęli najwyższe lokaty w konkursach: plastycznych, historycznych, przyrodniczych- oczywiście związanych tematycznie z Warmią, odbywających się w ramach obchodów naszego święta. Prace zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej i na korytarzach szkolnych.

Ponadto dzięki staraniom p. Dyrektor i p. Marii Buszkiewicz mogliśmy obejrzeć wystawę „Przyznając się do polskości. Szkoły polskie na Warmii i Mazurach 1929–1939” wypożyczoną z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Dziękujemy panu Robertowi Mroczkowi za nieodpłatne przewiezienie plansz.

Poza tym za okazaną pomoc dziękujemy p. Pawłowi Buszkiewiczowi.

Marzena Magdziarz

Przypominamy o spotkaniu z czytelnikami "Gońca", które organizujemy 28 marca w Bartoszyckim Domu Kultury.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mm #2208699 | 176.97.*.* 24 mar 2017 19:52

  Czy tej szkoły naprawdę nie było stać na lepszego patrona ,jedna wielka żenada .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages