Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Planeta Płci, czyli Dzień Kobiet i Mężczyzn

2017-03-11 07:15:00 (ost. akt: 2017-03-12 08:01:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Publiczność nie chciała opuszczać wczoraj (10 marca) sali ośrodka kultury w Bisztynku. Przed zakończeniem imprezy Planeta Płci na scenę musieli wyjść wokaliści i tancerki, czyli mieszkańcy gminy i miasta. Owacją na stojąco doceniono ich dystans do siebie i... odwagę.

Szczegóły programu wydarzenia o nazwie "Planeta Płci" w ośrodku kultury w Bisztynku do końca owiane były tajemnicą. Tylko w części znani byli wykonawcy, którzy mają pojawić się na scenie. Mimo tego sala ośrodka kultury wypełniła się po brzegi.

- To był celowy zabieg. Nie chcieliśmy wszystkiego zdradzać i wszystkiego napisać na plakatach, aby publiczność była zaskoczona - wyjaśniła Wioletta Jaskólska dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku.

Na początku ze swoim recitalem wystąpiła Tatyana Getman, świetna wokalistka z Zelenogradska, laureatka wielu rosyjskich konkursów wokalnych, dyrektorka centrum kultury w Zelenogradsku - mieście partnerskim Bisztynka.

Zaśpiewała m.in. utwory Anny German, Ałły Pugaczowej, Muslima Magomajewa. Publiczność nagrodziła ją owacją i Tatyana musiała bisować.

Potem przyszedł czas na niespodzianki. W role wokalistów i tancerzy (tancerek) wcielali się burmistrz Marek Dominiak, sołtys radni, radne, urzędniczki i pracownice ośrodka kultury.

Odbyła się więc bitwa wokalna płci. Dowcipnie zmontowane urywki popularnych utworów śpiewali naprzemiennie mężczyźni i panie. Usłyszeć można było m.in: "Gdzie ci mężczyźni?", "Najwięcej witaminy, mają polskie dziewczyny",

Radni Artur Mic i Marcin Matejunas wcielili się w discopolowych wokalistów a radne Anna Kiełpińska i Aneta Jachowicz - towarzyszących im tancerek.

Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentowały pracownice ośrodka kultury: Wioletta Jaskólska, Małgorzata Drozdowska, Jolanta Bruj, Krystyna Kosmala i Joanna Drozdowska w towarzystwie mężczyzny, czyli Patryka Wasyliszyna, który potem zaprezentował, już solo, swój rockowy utwór.

"Twoje oczy zielone" zaśpiewali: Marek Dominiak, Artur Mic, Marcin Matejunas, Edward Adamus i ich frontman - sołtys Troszkowa Grzegorz Bugaj (objawienie wokalne tegorocznej imprezy) w towarzystwie tancerek-urzędniczek: Martyny Matejunas i Ewy Prościńskiej.

Publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny po pierwszym wykonaniu zaśpiewali więc a capella i raz jeszcze z podkładem muzycznym.

Sądząc po reakcjach publiczności bawiła się ona doskonale. Już po imprezie usłyszeliśmy od wielu uczestników, że tak właśnie było a najbardziej doceniano dystans do siebie i... odwagę występujących na scenie pań i panów.

Zobaczcie film i naszą fotorelację w której możecie zobaczyć też zdjęcia z sesji fotograficznej dla chętnych. Możliwość wykonania zdjęć była jednym z elementów zabawy z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zawadzka #2203367 | 195.136.*.* 17 mar 2017 10:20

  Bisztynek umiera , ludzie wjeżdżają, a Dominiak na tym cmentarzu stara się o ponowny wybór.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. IWO #2200770 | 88.156.*.* 12 mar 2017 20:16

  Brawo panie Marku ,widzę że jak Pan został burmistrzem to Bisztynek OŻYŁ !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Miara #2200179 | 94.254.*.* 11 mar 2017 19:42

  Fajne Panie....a Panów pewnie jeszcze głowa boli...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages