Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Poznali wartość soków i musów owocowo-warzywnych w codziennej diecie

2017-03-06 08:09:10 (ost. akt: 2017-03-06 08:19:02)

Autor zdjęcia: Justyna Mądrzejewska

W Szkole Podstawowej w Bisztynku realizowano program mający na celu edukację uczniów w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci poznały znaczenie soków i musów owocowo-warzywnych w codziennej diecie.

Pewnie nie raz zastanawialiście się, co zrobić, by wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe u swojego dziecka lub skąd czerpać inspiracje, by przekazać tę wiedzę w odpowiedniej formie.

Na wybory żywieniowe naszych dzieci wpływają nie tylko wzorce wyniesione z domu. Szkoła to również miejsce, gdzie dzieci inspirują się wzajemnie oraz przekazywana jest im wiedza, z której będą korzystać w całym swoim życiu. Dodatkowo w szkole dzieci spędzają znaczną część swojego dnia.

W tym roku szkolnym klasa II A ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku im. Ziemi Warmińskiej wraz w wychowawczynią Justyną Mądrzejewską realizowała program edukacyjny "Soki i musy - witaminy w SMART formie".

Celem programu jest edukacja dzieci w klasach I-III szkół podstawowych w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia soków i musów owocowo-warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie.

Dzieci poznali tajniki dobrze zbilansowanej diety, w tym spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które w jednej porcji dziennie mogą zostać zastąpione właśnie przez 100% sok lub mus owocowo-warzywny.

W ramach programu zrealizowaliśmy 6 bloków aktywności:
- Czy wszyscy lubimy warzywa i owoce?
- Jak polubić nielubiane? Najciekawsze sposoby na spożywanie warzyw i owoców.
- Soki i musy: zdrowe – smaczne - SMART.
- Jak powstają soki, a jak musy?
- Soki i musy źródłem witamin i nie tylko!
- Zasady zdrowego odżywiania się i aktywnego życia.

W trakcie realizacji programu "Soki i musy - witaminy w SMART formie" m.in. poznaliśmy piramidę żywieniową, projektowaliśmy opakowania do soków i musów, próbowaliśmy jak smakuje sok, a jak mus? przygotowaliśmy szaszłyki owocowe i warzywne (było sporo pracy, ale efekt wspaniały).

Każdy przygotował szaszłyki ze swoich ulubionych warzyw i owoców. Wszystkie były pyszne i doskonale smakowały.

Najlepszym przykładem dla dzieci są ich rodzice oraz wzorce wyniesione z domu, poparte wiedzą zdobytą w szkole.

To właśnie dawanie dziecku dobrego przykładu w domu i szkole, poświęcanie czasu na rozmowę z dzieckiem o zdrowym żywieniu oraz wspólne posiłki i ich wcześniejsze przygotowywanie będą umacniać dobre nawyki, które zaowocują w przyszłości zdrowszym społeczeństwem. Każdy z rodziców dzieci otrzymał ulotkę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych.

Justyna MądrzejewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages