Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

OSP Sątopy-Samulewo najlepsze w halową piłkę nożną

2017-03-04 15:15:00 (ost. akt: 2017-03-04 15:49:27)
Ujęcie z meczu półfinałowego. W bramce najlepszy bramkarz turnieju Krzysztof Iwanow (OSP Reszel), z piłką najlepszy strzelec turnieju Marceli Wiłkojć (OSP Sątopy-Samulewo, 9 bramek)

Ujęcie z meczu półfinałowego. W bramce najlepszy bramkarz turnieju Krzysztof Iwanow (OSP Reszel), z piłką najlepszy strzelec turnieju Marceli Wiłkojć (OSP Sątopy-Samulewo, 9 bramek)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Osiem drużyn OSP, z gminy Bisztynek oraz OSP Reszel i Korsze, rywalizowały dziś w Bisztynku w halowej piłce nożnej. Najlepszą piłkarską drużyną okazała się OSP Sątopy-Samulewo, która po rzutach karnych, pokonała w finale OSP Bisztynek.

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Bisztynka to inicjatywa komendanta miejsko-gminnego ZOSP RP w Bisztynku Piotra Cierpickiego.

Do piłkarskich zmagań na hali Gimnazjum Publicznego w Bisztynku zgłosiło się osiem drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Były to: gościnnie - OSP Reszel i OSP Korsze oraz: OSP Bisztynek, OSP Sątopy-Samulewo, OSP Paluzy, OSP Unikowo, OSP Grzeda, OSP Troszkowo.

Od początku turnieju panowała wesoła i braterska atmosfera. Obrazuje ją m.in. krótki film z rozgrzewki zawodników przed rozpoczęciem turnieju.Sędzią głównym zawodów był burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, który witał wszystkie drużyny i kibiców.

Po losowaniu drużyny podzielono dwie grupy i rozpoczęły się rozgrywki. Oto wyniki meczów w grupach według kolejności ich rozgrywania:

1. Sątopy-Samulewo - Grzęda - 3:1
2. Bisztynek - Unikowo - 2:1
3. Korsze - Troszkowo - 1:3
4. Paluzy - Reszel - 3:2
5. Satopy-Samulewo - Korsze - 5:2
6. Bisztynek - Paluzy - 2:1
7. Grzęda - Troszkowo - 0:5
8. Unikowo - Reszel - 1:2
9. Sątopy-Samulewo - Troszkowo - 2:1
10. Bisztynek - Reszel - 1:1
11. Grzęda - Korsze - 3:1
12. Unikowo - Paluzy - 3:0

W meczu o 7 miejsce z Korszami 7:4 wygrały Paluzy a w meczu o 5 miejsce Unikowo pokonało Grzędę - 3:0.

W pierwszym półfinale spotkały się OSP Sątopy-Samulewo z OSP Reszel. Wynikiem 6:0 wygrała pierwsza z nich.

W drugim półfinale Bisztynek pokonał Troszkowo 2:1.

Mecz finałowy w regulaminowym czasie zakończył się remisem 2:2. Warto tu dodać, że OSP Sątopy-Samulewo prowadziła w nim już 2:0, ale Bisztynek zdołał wyrównać. W rzutach karnych lepszą (2:1) okazała się jednak OSP Sątopy-Samulewo i to ona jest zwycięzcą i właścicielem Pucharu Burmistrza.

Ostateczna kolejność drużyn
I Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Bisztynka:


1. OSP Sątopy-Samulewo
2. OSP Bisztynek
3. OSP Troszkowo
4. OSP Reszel
5. OSP Unikowo
6. OSP Grzęda
7. OSP Paluzy
8. OSP Korsze

Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Iwanow z OSP Reszel.

Najlepszym strzelcem został Marceli Wiłkojć z OSP Sątopy-Samulewo, który strzelił 9 bramek.


Puchary i statuetki ufundowali: burmistrz Bisztynka, komendant miejsko-gminny ZOSP RP Piotr Cierpicki, prezes zarządu miejsko - gminnego ZOSP RP Andrzej Parciak, komendant powiatowy PSP w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj.

Uczestnicy turnieju w czasie przerw mogli posilać się kanapkami i napojami, które zakupił Piotr Cierpicki i przygotował wraz z żoną i dziećmi oraz wolontariuszami.

Za udział w turnieju postawę fair-play dziękowali drużynom burmistrz Marek Dominiak, komendant Andrzej Harhaj oraz przedstawiciele OSP Korsze i OSP Reszel.

Turniej zakończył miłym dla Marka Dominiaka akcentem. Ponieważ miał wczoraj urodziny otrzymał bukiet kwiatów a strażacy-zawodnicy odśpiewali mu gromkie "100 lat".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages