Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Spotkanie seniorów z Galin, Lidzbarka Warmińskiego i Bisztynka

2017-01-20 09:33:33 (ost. akt: 2017-01-20 14:52:39)

Autor zdjęcia: Joanna Drozdowska

Seniorzy z Galin, Lidzbarka Warmińskiego i Bisztynka spotkali się w ośrodku kultury i przedstawili swoje umiejętności teatralne, aktorskie, wokalne i muzyczne. Wydarzenie pod hasłem "Spotkajmy się" zintegrowało społeczności tych trzech miejscowości.

W sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, 18 stycznia spotkali się miłośnicy słowa mówionego i śpiewanego. Okazało się, że jest ich w naszym mieście całkiem sporo, na tyle, że w sali trzeba było dostawiać krzesła i stoły.

W kameralnej, można by rzec intymnej atmosferze panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim wystawiły sztukę „Drewniana miska”, która bawiła i wzruszała do łez, ale skłaniała również do głębokich refleksji o przyszłości.

Mówiła o losie każdego z nas, co czeka starszych ludzi, których ziemska droga dobiega końca, czy dzieci, czy rodzina zaopiekują się swoimi matkami, ojcami, dziadkami czy też zdecydują się powierzyć ich los w ręce instytucji zewnętrznych.

Z inicjatywy państwa Adamus, Bisztynek po raz kolejny odwiedził zespół Gala z Galin, który przy dźwiękach akordeonu, wykonał przepiękne kolędy w języku polskim i ukraińskim.

Była to doskonała okazja do wspólnego śpiewania i pozostania jeszcze choć na chwilę w magicznym okresie świąt.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli, którzy pełnili poniekąd honory gospodarzy, czyli zespołu Mozaika, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i nastrojowo, perfekcyjnie również zaśpiewał kolędy.

Ponieważ ideą, która przyświecała organizatorom była integracja społeczności, możliwość do spotkania się, porozmawiania, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, troskami i radościami, rozmowom i śpiewom nie było końca, nie umilkły nawet gdy program artystyczny dobiegł końca.

Joanna DrozdowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages