Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Przedszkolaki opatrywały sobie rany głowy i kończyn

2017-01-19 16:15:23 (ost. akt: 2017-01-20 08:13:36)
Przedszkolaki ćwiczyły opatrywanie ran głowy i kończyn.

Przedszkolaki ćwiczyły opatrywanie ran głowy i kończyn.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przedszkolaki z Bisztynku opatrywały dziś sobie nawzajem rany głowy i kończyn oraz tamowały krwotoki z nosa. Taka była tematyka zajęć prowadzonych przez strażaków-ratowników medycznych ze stowarzyszenia "mali WIELCY ratownicy" w ramach akcji o tej samej nazwie.

Gdyby ktoś z rodziców wkroczył dziś około godz. 11:30 do Przedszkola Samorządowego w Bisztynku mógłby się zdenerwować i mieć pretensje do stanu zdrowia własnej pociechy. W tym czasie w jednej z grup wszystkie dzieci nosił opatrunki na głowach i przedramionach.

Opatrywanie ran głowy, kończyn i opanowanie krwotoku z nosa były dziś tematami zajęć w ramach akcji stowarzyszenia "mali WIELCY ratownicy" prowadzonych przez strażaków i ratowników medycznych Bartłomieja Chilmanowicza i Piotra Kłosowskiego.

Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem jałowych gazików i bandaży poprzedzone były teoretycznymi informacjami o skaleczeniach, oparzeniach i innych urazach oraz okolicznościach ich powstawania.

Instruktorzy wykorzystywali przy tym rysunki, które wykonał jeden z bartoszyckich lekarzy z uzdolnieniami plastycznymi. Zdradzamy, że tym lekarzem jest Sławomir Siemiątkowski.

Dzieci poznały też numery alarmowe do służb ratunkowych i przypisywały konkretny numer do odpowiedniego pojazdu oraz stroju instruktora.

Jako pracę domową przedszkolaki otrzymały zadanie wykonania opatrunków swoim rodzicom. Zapewne więc, gdy publikujemy ten materiał, trwają takie zabiegi na głowach i rękach rodziców. Jak wiemy od niektórych rodziców dzieci starają się wykonać takie zadania perfekcyjnie więc ilość prób prawidłowego opatrzenia rany głowy może być dość duża i będzie wymagała cierpliwości ze strony opatrywanych.

Dzisiejsze zajęcia w przedszkolu w Bisztynku były już trzecimi w tegorocznej edycji akcji "mali WIELCY ratownicy".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages