Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Prapremierowy spektakl jasełkowy

2017-01-14 07:35:39 (ost. akt: 2017-01-14 07:45:59)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W szkole w Bisztynku zaprezentowano prapremierowe przedstawienie jasełkowe. Spektakl przygotowany został na XX Festiwal Jasełek w Kętrzynie. Przed pokazem konkursowym młodych aktorów zobaczyli ich koledzy ze szkoły.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku mieli wczoraj (13 stycznia) okazję zobaczyć prapremierę przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez ich koleżanki i kolegów z klas IV-VI na festiwal jasełek odbywający się w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.

Przedstawienie wyreżyserowała Krystyna Kijewicz, od lat przygotowująca grupy teatralne na wspomniany festiwal, który odbywa się już od 20 lat. Dodajmy, że wielokrotnie przygotowane przez nią dzieci zdobywały tam najwyższe laury.

Tym razem przedstawienie składa się z dwóch części. W pierwszej jest to biblijna opowieść o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Część druga to próba wejścia przez bramę do nieba przedstawicieli różnych zawodów, ludzi o różnej sytuacji społecznej i materialnej.

Publiczność po obejrzeniu spektaklu zgotowała młodym aktorom prawdziwą owację.

Zobaczcie film i zdjęcia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages