Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spektakl Kamila Adamusa o jego zmarłej matce

2016-11-03 12:58:04 (ost. akt: 2016-11-03 13:00:46)

Zapraszamy na spektakl poświęcony tragicznie zmarłej Elżbiecie Adamus w wykonaniu jej syna Kamila. Odbędzie się on 5 listopada o g. 17 w szkole podstawowej w Bisztynku, gdzie Elżbieta Adamus pracowała.

Kamil Piotr Adamus to polski artysta, od 2004 roku mieszkający i tworzący w Wielkiej Brytanii. W czerwcu tego roku ukończył wydział Sztuk Performatywnych w Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, gdzie zajmował się badaniami teoretycznych implikacji performatywności rytuału.

W ramach finalnego projektu na uczelni rozpoczął współpracę z Dawidem Żakowskim ze Stowarzyszenia Sztuka Nowa oraz Robertem Rabiejem, artystą wizualnym, nad projektem Orfeo '70. Praca ta stanowi główny punkt odniesienia w twórczym procesie Kamila na dzień dzisiejszy.

W Londynie od 2006 roku działał wraz z Krystianem Godlewskim jako członek i współzałożyciel The Bones Theatre. Zrealizowane przedstawienia: "Zachłyśnięci" (2006), "Cień Dnia" (2007), "Romeo i Julia" (2009), "Popod Motylami" (2013), "Yod/kronika" (2014).

W Polsce, w Olsztynie, w latach 1997–2003 uczestniczył w programach artystycznych organizowanych przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz Stowarzyszenie „Tratwa”, ucząc się od byłych współpracowników Jerzego Grotowskiego: Jamesa Sloviaka, Jairo Cuesta oraz Maud Robart. Praca obejmowała różne elementy treningu ciała, jak i praktyk głosowych. Elementy tej pracy Kamil stosuje do dziś w kolejnych projektach artystycznych.

Jego edukacja w Polsce obejmowała studia filozoficzne na UMK w Toruniu oraz zagadnienia teatralne na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2009 studiuje w Londynie klasyczny styl jogi, tzw. mysore ashtanga, pod bacznym okiem szkockiego guru Hamisha Hendry’ego.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages