Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Seniorzy poznają komputery i internet

2016-10-23 13:10:52 (ost. akt: 2016-10-23 13:28:27)

Autor zdjęcia: Edyta Danilczuk

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bisztynku prowadzi różnorodne zajęcia. W nowym roku akademickim utworzono grupę uczącą się korzystać z komputerów i internetu. Prowadzi je nasz redakcyjny kolega.

W Bisztynku w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała grupa biorąca udział w zajęciach zachęcających do korzystania z komputerów oraz internetu. Zajęcia nie są poświęcone informatyce, czy też poznawaniu budowy komputera, smartfona lub tabletu. To zajęcia mające skłonić seniorów i zachęcić ich do korzystania z takich urządzeń.

- Zajęcia prowadzone są według znakomitego wzorca opracowanego w ramach ogólnopolskiego projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. To trwający już kilka lat projekt przeciwdziałający cyfrowemu wykluczeniu osób starszych - mówi prowadzący zajęcia, nasz redakcyjny kolega, certyfikowany latarnik Polski Cyfrowej Andrzej Grabowski.

Kim jest latarnik Polski Cyfrowej? To odpowiednio przeszkolona osoba, przygotowana do specyfiki prowadzenia zajęć z osobami w wieku 50+. Zwykle to lokalni animatorzy lub liderzy, których zadaniem jest zachęcenie seniorów do korzystania z cyfrowych zdobyczy cywilizacji. Zajęcia prowadzą na zasadzie wolontariatu. Uczestnicy zajęć nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w nich.


- Mam do czynienia z grupą, która ma już umiejętności korzystania z internetu. Korzystalą z portali społecznościowych, przeglądają portale informacyjne. Głównie lokalne. Nadal jednak "czarną magią" są dla nich słowa "folder", "plik" i mają trudności z ich tworzeniem oraz zapisywaniem plików w takim miejscu dysku jakie sami wybiorą - opowiada Andrzej.

Do tej pory odbyły się dwie "lekcje". Zajęcia prowadzone są w każdy piątek o godz. 10 w ośrodku kultury. Poświęcone będą takim tematom jakie interesują samych studentów. Już wkrótce studenci UTW zajmować się będą fotografią cyfrową, prostymi programami graficznymi oraz edytorami tekstu.

redCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kacolik #2096163 24 paź 2016 14:59

    Nie lepiej od razu nauczać poruszania się po Pejsbooku, Pejsogramie i SnapPejsie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages