środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Uczyli się jak i na jakie działania można pozyskać pieniądze

2016-10-11 07:40:39 (ost. akt: 2016-10-11 08:08:51)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Już wkrótce rozpocznie się nabór wniosków na różnego rodzaju projekty, które mogą realizować gminy, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, instytucje kultury a nawet osoby fizyczne. W Bisztynku odbyło się szkolenie potencjalnych beneficjentów. Uczyli się jak prawidłowo wypełnić wnioski i na jakie cele można pozyskać pieniądze.

W sali ośrodka kultury w Bisztynku zebrali się sołtysi, przewodniczący rad osiedlowych, przedstawiciele stowarzyszeń, radni, pracownicy ośrodka kultury i urzędnicy miejscy. Odbyło się tam bowiem szkolenie prowadzone przez pracownice Lokalnej Grupy działania "Warmiński Zakątek" informujące na jakie działania, już w najbliższym czasie, można będzie pozyskać pieniądze.

W sali zebrało się takie a nie inne grono, bo zarówno gminy jak i instytucje kultury, stowarzyszenia czy przedsiębiorcy już w listopadzie mogą aplikować o unijne środki.

I tak, już od 7 do 22 listopada będzie można składać wnioski na zakładanie działalności gospodarczej. Do podziału jest kwota 1 200 000 złotych. Identyczna kwota przewidziana jest także na rozwijanie już istniejącej działalności gospodarczej. Na inkubatory przetwórstwa lokalnego dostępne będzie 800 000 złotych.

Oferta LGD obejmuje także projekty infrastrukturalne i granty związane z aktywnością społeczną. Nabór wniosków o granty rozpocznie się 5 grudnia.

Prowadzące szkolenie zwracały uwagę na elementy, które w każdym wniosku o dotację muszą się znaleźć.
- Wnioski muszą być zgodne z celami strategicznymi i szczegółowymi Lokalnej Strategii Rozwoju - mówiły prowadzące.

Zwracały uwagę, że projekty powinny być adresowane do tzw. grup defaworyzowanych , czyli m.in. osób długotrwale bezrobotnych, z niepełnosprawnością, o niskich kwalifikacjach, osób powyżej 50 roku życia, osób osieroconych, czy osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Szkolenie było cenne dla potencjalnych beneficjentów, bo omawiano tam także techniczne szczegóły związane z wypełnieniem wniosku oraz to jak komisje oceniają poszczególne wnioski i co może spowodować formalne odrzucenie wniosku nawet na bardzo dobre i pomysłowe przedsięwzięcie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages