Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Osiem par obchodziło Złote Gody. Otrzymali medale

2016-10-08 16:30:00 (ost. akt: 2016-10-08 18:26:38)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Medale nadane przez prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymało osiem par małżeńskich, które przeżyły z sobą 50 lat. Odbyło się to podczas podniosłej uroczystości w ośrodku kultury w Bisztynku.

Podniosła i wzruszająca uroczystość odbyła się 8 października 2016 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Osiem par małżeńskich z terenu gminy Bisztynek zostało uhonorowanych medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Medale wręczył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

50 lat we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu, o wychowanie dzieci i ich przyszły los, w miłości, poszukiwaniu kompromisów, z koniecznością polubienia wad partnera, z wieloma przeprosinami i szczęśliwymi chwilami przeżyli:

Krystyna i Stanisław Buczkowie z Troszkowa
Genowefa i Michał Hawryszkiewiczowie z Prosit
Krystyna i Marek Jagustynowie z Sułowa
Stefania i Władysław Kopańscy z Sątop
Alfreda i Tadeusz Napiórkowscy z Bisztynka
Ryszarda i Stanisław Ogonowscy z Prosit
Bibianna i Eugeniusz Sobczykowie z Bisztynka
Krystyna i Ryszard Wiśniewscy z Bisztynka


Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy w środku której, z jednej strony jest napis "Za długoletnie pożycie małżeńskie" a z drugiej strony widnieją dwie srebrzyste róże.

- Na żaden medal nie pracuje się tak długo. Na ten trzeba pracować ponad 18 tys. 250 dni i nocy - mówiła kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska-Kozerska.

Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Poza medalami wszystkie pary małżeńskie otrzymały listy gratulacyjne od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i pamiątkowe grawertony od burmistrza Dominiaka oraz bukiety kwiatów.

Życzenia jubilatom składali: burmistrz Dominiak, ksiądz Jan Sztygiel, proboszcz parafii w Sątopach oraz kierownik USC. Potem był czas na tort, lampkę szampana i gromkie "Sto lat". Życzenia swoim rodzicom, dziadkom i pradziadkom składały też licznie przybyłe na uroczystość rodziny.

Na scenie dla wszystkich zebranych w sali wystąpiły młode wokalistki uczestniczące w zajęciach ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages