środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Barokowa mozaika muzyczna w barokowym kościele

2016-08-05 08:03:17 (ost. akt: 2016-08-05 08:55:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W kościele w Bisztynku po raz pierwszy odbył się koncert muzyki dawnej w ramach festiwalu Energa Varmia Musica, którego koncerty i warsztaty muzyczne odbywają się przede wszystkim w Lidzbarku Warmińskim. Na koncert przybyła duża liczba widzów i słuchaczy.

Koncert "Barokowa mozaika", który odbył się wczoraj w barokowym wnętrzu kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku był częścią festiwalu Energa Varmia Musica odbywającego się pod hasłem "Alla rustica". Koncerty w ramach festiwalu odbywały się i odbywają (do 7 sierpnia) w Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Stoczku Klasztornym. Program festiwalu znajdziesz tu.

W Bisztynku zaprezentowali się: Anna Mikołajczyk – sopran, Marek Niewiedział – obój, Zbigniew Pilch – skrzypce, Radosław Kamieniarz – skrzypce, Jaroslaw Thiel – wiolonczela i Marta Niedźwiecka – klawesyn.

W programie znalazły się utwory Adama Jarzębskiego, Georga Friedricha Haendel'a, Georga Philippa Telemanna, Marcina Mielczewskiego.Liczni słuchacze, w każdym z prezentowanych utworów znaleźli elementy i frazy muzyki ludowej różnych narodów. Kompozytorzy darzyli bowiem muzykę ludową wielkim szacunkiem i stąd w ich utworach te elementu oraz... rustykalne hasło tegorocznego festiwalu.

Muzycy po raz pierwszy wystąpili w kościele w Bisztynku. Chwalili znakomitą akustykę ogromnego kościoła a dużą radość sprawiła im duża ilość słuchaczy jacy na koncert przybyli.

Koncert odbył się z inicjatywy dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej, która witała muzyków przed koncertem.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages