Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Bestie w batiku. Wernisaż wystawy "Bestiarium"

2016-07-30 08:58:35 (ost. akt: 2016-07-30 09:19:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Fantastyczne stwory, gryfy, węże, duchy, smoki wykonane w technice batiku od wczoraj można oglądać we wnętrzu kościoła poewangelickiego w Bisztynku. Otwarto tam wystawę zbiorową "Bestiarium".

Liliana Chwistek, Magdalena Lipka i Iwona Bolińska-Walendzik pojawiły się wczoraj (29 lipca) we wnętrzu kościoła poewangelickiego w Bisztynku, gdzie zaaranżowano wystawę "Bestiarium". Poza ich pracami wykonanymi w technice batiku widzowie przybyli na wernisaż mogli zobaczyć także prace Wilgi Badowskiej i Edyty Bystroń.

Jak wskazuje tytuł wystawy tematem prac były bestie - fantastyczne stwory, mityczne zwierzęta, gryfy, smoki, duchy, zjawy... Zdaniem kurator wystawy Iwony Bolińskiej-Walendziak temat fantastycznych stworzeń wciąż pobudza ludzką wyobraźnię.

- Nawet jeśli na obrazie pojawią się tylko liście, to gdzieś za nimi może się czaić coś niewytłumaczalnego, coś co wzbudza strach - mówiła autorka.

- Świat fantastyki to świat prawie równoległy ze światem realnym, każde pokolenie znajduje w nim swoje miejsce - dodała podczas otwarcia wystawy.
Mimo padającego deszczu na wernisaż przybyli widzowie z Warszawy, Olsztyna, Bisztynka, Sątop-Samulewa.

- Tu jest więcej widzów niż na wystawach w Olsztynie - zdradziła nam Iwona Bolińska-Walendzik, która podarowała widzom smocze jajo z... cukierkami.

Gości witała Wioletta Jaskólska dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku, który zorganizował wystawę. Niesamowite, barwne a czasem mroczne prace można oglądać w kościele poewangelickim w Bisztynku w czasie godzin pracy ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages