Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Śpiewają i ewangelizują podczas Światowych Dni Młodzieży

2016-07-29 08:24:08 (ost. akt: 2016-07-29 11:45:46)
Agata Stankiewicz na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Agata Stankiewicz na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Siostry Milena i Agata Stankiewiczówny oraz Damian Giczewski, wszyscy z Bisztynka, dbają o oprawę muzyczną Światowych Dni Młodzieży. W Krakowie byli już na kilka, kilkanaście dni przed ich rozpoczęciem.

Milena, Agata i Damian są bardzo zajęci. Trudno jest im teraz znaleźć czas na rozmowy z dziennikarzami. Kilka minut znalazła wczoraj, późnym wieczorem, Agata Stankiewicz.

- Damian jest zaangażowany w główny chór ŚDM. To ten, który można już było zobaczyć w telewizji i jeszcze będzie można podczas głównych uroczystości z papieżem i mszy posłania (w niedzielę 31. lipca) - informowała nas Agata Stankiewicz.

Damian Giczewski od lat, w Ruchu Światło-Życie zajmuje się śpiewem liturgicznym, jest wokalistą, kieruje scholami i chórami podczas nabożeństw w kościele w Bisztynku.

Siostry Stankiewiczówny także działają w Ruchu Światło-Zycie. Wierni parafii w Bisztynku widują je teraz dość rzadko, bo mieszkają poza Bisztynkiem. Gdy wracają na święta lub wakacje można usłyszeć ich śpiew podczas nabożeństw.

Agata i Milena Stankiewiczówny.
Fot. archiwum prywatne
Agata i Milena Stankiewiczówny.
Tym razem zaangażowały się w Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE2016.

"Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji to miejsce, gdzie pojedynczy ewangelizatorzy, a także całe wspólnoty i grupy mogą przygotować programy ewangelizacyjne - dramy, pantomimy, spektakle, koncerty, świadectwa, przepowiadanie Słowa Bożego, które zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanych scenach. Będzie to także okazja, by w międzynarodowych zespołach dzielić się Ewangelią z osobami spotkanymi na ulicach Krakowa." czytamy na stronach ŚDM 2016.

Chór Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji. Może nie widać, ale są tam Agata i Milena Stankiewiczówny z Bisztynka.
Fot. archiwum prywatne
Chór Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji. Może nie widać, ale są tam Agata i Milena Stankiewiczówny z Bisztynka.

- Ja z Mileną jesteśmy w chórze Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji. To taki twór, gdzie ludzie z całego świata przyjechali już tydzień przed głównymi uroczystościami, żeby najpierw przeżyć 3 dni rekolekcji, prowadzonych przez przewspaniałego biskupa Rysia. Nasz chór i orkiestra to bardziej rozrywkowe, gospelowe śpiewanie, ale tez dużo modlitwy poprzez muzykę. Wychodzimy z nią na miasto i w ten sposób ewangelizujemy, na 6 scenach w całym Krakowie. Śpiewamy także na ulicach Krakowa i pobliskich miast - wyjaśniała Agata.

Wzruszające i radosne spotkanie Agaty Stankiewicz z Johnatanem z Zambii.
Fot. archiwum prywatne
Wzruszające i radosne spotkanie Agaty Stankiewicz z Johnatanem z Zambii.
Agata Stankiewicz w latach 2012-2013 była salezjańską wolontariuszką w Mansie w Zambii. Podczas Światowych Dni Młodzieży doszło do wzruszającego a jednocześnie radosnego spotkania Agaty z "młodszym bratem" z Zambii. Agata tak nazywa Johnatana, którego poznała właśnie w Zambii a który przejechał na tegoroczne ŚDM. Odnaleźli się w setkach tysięcy młodych ludzi, którzy na ŚDM przybyli.

Agata, Milena i Damian mają status wolontariuszy ŚDM. W niedzielę (31 lipca) odbędzie się spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami. Wszyscy troje liczą na to, że będą mogli być bardzo blisko papieża.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages