Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Sułowo. Bożena Dąbrowska zrezygnowała z funkcji sołtysa

2016-07-25 06:15:04 (ost. akt: 2016-07-25 06:22:33)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Sołectwo Sułowo będzie musiało wybrać nowego sołtysa. Bożena Dąbrowska, sprawująca tę funkcję przez 13 ostatnich lat, z żalem zrezygnowała z tego stanowiska. — Sprawiły to wyłącznie względy zdrowotne — mówiła. Burmistrz, radni i sołtysi uroczyście pożegnali ją w środę 20 lipca.

Zobacz także: Sułowo świętowało swe 680-lecie Sułowo świętowało swe 680-lecie Dawni i obecni mieszkańcy Sułowa oraz goście świętowali wczoraj 680. rocznicę jej lokacji. Uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele. Po nabożeństwie...
Zobacz także: Lekcja z pszczelarką Lekcja z pszczelarką O życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach i sprzęcie pszczelarskim opowiadała w Szkole Podstawowej w Bisztynku...
Bożena Dąbrowska była bohaterką kilku naszych publikacji. To bardzo aktywna osoba. Jest pasjonatką pszczelarstwa, historii Sułowa, zajmuje się wytwarzaniem tradycyjnej, zdrowej żywności, była organizatorką wielu wiejskich przedsięwzięć, choćby obchodów 680. rocznicy powstania wsi. Względy zdrowotne sprawiły jednak, że zrezygnowała ze swojej funkcji.

— To jedyny powód rezygnacji. Do końca roku mam zwolnienie lekarskie. Nie wolno mi wykonywać prac fizycznych i nosić nawet kilkukilogramowych ciężarów. W tej sytuacji nie mogę nadal być sołtysem, bo nie jestem w stanie wykonywać tej funkcji dobrze. Mam zasadę, że jeśli coś robię i czegoś się podejmuję, to musi być to zrobione możliwie najlepiej, a mój stan zdrowia nie pozwala na to — powiedziała Bożena Dąbrowska przed spotkaniem w urzędzie w Bisztynku.

Spotkanie z burmistrzem Markiem Dominiakiem poświęcone było funduszowi sołeckiemu na rok przyszły i organizacji dożynek. Jednak pierwszym punktem stało się, niespodziewanie dla ustępującej sołtys, złożenie jej gratulacji i podziękowań.

Burmistrz wręczył jej pamiątkowy grawerton z sentencją Jana Pawła II oraz bukiet kwiatów. Kwiaty dostała także od Rady Miejskiej, w imieniu której wystąpiły Iwona Oleksik i Anna Kiełpińska. Gratulacje, podziękowania i zaproszenie do dalszej współpracy w imieniu sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych składała Agnieszka Kobryń.

— Zawsze będziesz jedną z nas — mówiła Agnieszka Kobryń.

Wzruszona sołtys Sułowa mówiła, że bardzo będzie jej brakowało pracy społecznej, a zwłaszcza spotkań z innymi sołtysami, bo to dobrze współpracujące grono ludzi, którzy znakomicie się rozumieją.

— Mam wśród sołtysów przyjaciół i trudno mi będzie rozstawać się z nimi i rzadziej spotykać — mówiła.

Zapytaliśmy, czy namaściła już swego następcę?
— Nikogo nie polecałam. Wyboru musi dokonać wioska. Nie będę niczego sugerowała. W prywatnych rozmowach proponowałam start w zbliżających się wyborach dwóm młodym osobom, ale one nie chcą i po trosze nie mogą przejąć po mnie sołtysowania. Uważam, że sołtysem powinna być młoda, aktywna osoba — mówiła Bożena Dąbrowska.

— Namawialiśmy panią Bożenę, by do końca kadencji została na funkcji sołtysa, ale nie dała się przekonać. Rozumiem jej decyzję. Zdrowie jest ważniejsze — mówił burmistrz Marek Dominiak.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages