Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wernisaż wystawy "Bestiarium"

2016-07-20 07:32:35 (ost. akt: 2016-07-30 10:24:06)

Autor zdjęcia: Edyta Danilczuk/OKiAL w Bisztynku

Fantastyczne bestie i stworzenia zobaczyć będzie można podczas wernisażu wystawy "Bestiarium" w kościele poewangelickim w Bisztynku. Wernisaż rozpocznie się 29 lipca o godz. 18.

Na wystawie zobaczymy prace w technice batiku. Wystawią je:

Wilga Badowska, Iwona Bolińska-Walendzik, Edyta Bystroń, Liliana Chwistek, Magdalena Lipka.


"Bestiarum" to wystawa, której wspólnym mianownikiem jest temat. Są nim bestie, czyli fantastyczne stworzenia, które pojawiają się w mitach wszystkich kultur. W rejonie Morza Śródziemnego po niebie przemykały stada perytonów, a wiele innych stworzeń biegało po tamtejszych górach i lasach.

Bestiariusz słowiański też obfitował w najróżniejsze stwory, które bardziej lub mniej uprzykrzały życie naszych przodków. W istnienie niektórych spośród mitycznych zwierząt wierzą dziś już tylko kryptozoolodzy, czyli poszukiwacze takich form życia, których nie potwierdza oficjalna nauka.

Inni uczeni są zdania, że to wyłącznie wyobrażenia, które powstają z ludzkich lęków przemieszanych z agresją. Dziś także nie jesteśmy ich pozbawieni – strach ma wielkie oczy.

Prace prezentowanych artystów świadczą o tym, że temat fantastycznych stworzeń wciąż pobudza ludzką wyobraźnię, nawet jeśli na obrazie pojawią się tylko liście, to gdzieś za nimi coś niewytłumaczalnego może się czaić.

Świat fantastyki to świat prawie równoległy ze światem realnym, każde pokolenie znajduje w nim swoje miejsce. Ta wystawa jest swoistą podróżą do krainy smoków, gryfów... obcych.

Zapraszamy na wernisaż wystawy 29 lipca 2016 r. o godz. 18 do kościoła poewangelickiego w Bisztynku.

and
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages