Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Grzęda. Piknik Rolniczo-Leśny

2016-07-16 20:40:00 (ost. akt: 2016-07-16 20:39:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Od koncert zespołu Galindowe Rogi rozpoczął się piknik w Grzędzie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, z których za darmo lub za symboliczną cenę można było do woli korzystać.

Sołectwo Grzęda zorganizowało dla swych mieszkańców i wszystkich przybyłych mieszkańców okolic Piknik Rolniczo-Leśny. "Rolniczy" - bo Grzęda to wieś i pracą na roli zajmuje się wielu mieszkańców a "leśny" - bo miejscowa szkoła nosi imię Polskiego Towarzystwa Leśnego i od lat współpracuje z leśnictwami, nadleśnictwami i myśliwymi.

Owocem tej współpracy był, rozpoczynający piknik, koncert zespołu Galindowe Rogi z Nadleśnictwa Maskulińskie. Nadleśnictwo ma swoją siedzibę w Rucianem-Nidzie. Członkiem zespołu jest leśnik, który młodość spędził w Grzędzie a jego rodzice nadal tu mieszkają.

Zespół zagrał tradycyjne sygnały myśliwskie, odgrywane z różnych okazji, od pozdrowienia "Darz Bór", po zaproszenie do posiłku i wypicia kieliszka. Publiczności wyjaśniano tradycje i to kiedy każdy z sygnałów jest grany.


Na boisku szkolnym oraz w parku wiejskim można było skosztować gulaszu z kaszą, bigosu, grochówki i dań z grilla. Wszystko za darmo! Zapłacić trzeba bylo tylko za piwo (1 zł) oraz lody.

Dzieci miały uciechę bawiąc się w kuli-zorbie oraz wspinając się na ściankę wspinaczkową. Tej sztuki próbowali też dorośli, w tym niżej podpisany. Ta próba skończyła się zupełną klęską.

Chętni mogli przejechać się konną bryczką. Co starsi mieszkańcy dzielili się refleksjami w rodzaju: "świat się bardzo zmienił skoro na wsi wielką atrakcją jest przejażdżka konnym zaprzęgiem".

Pokaz swych umiejętności gaśniczych dali strażacy z OSP w Sątopach-Samulewie a chętni użyć strażackiej sikawki i przekonać się, że nie jest łatwym zadaniem utrzymanie strażackiego węża.

Na piknik do Grzędy przyjechali goście z Reszla, Olsztyna, Sątop i wielu mieszkańców Bisztynka. Tych było chyba nawet więcej od mieszkańców sołectwa.

Gdy piszemy ten tekst w Grzędzie zabawa na wolnym powietrzu trwa. Będą tańce i dyskoteka.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages