Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Piknik "Dzień dla Rodziny". Uczestnicy bawili się doskonale

2016-06-25 16:30:00 (ost. akt: 2016-06-25 16:31:41)

Autor zdjęcia: Monika Zamkowska-Tkaczuk

Organizatorów pikniku "Dzień dla Rodziny" żegnał dziś po południu płacz kilkorga dzieci, które chciały bawić się jeszcze. Na placu zabaw w Bisztynku bawiły się rodziny. Były konkursy, mecze piłkarskie i zjeżdżalnia pożerająca dzieci. Do tego balony, wata cukrowa, grill i znakomita zabawa.

Dzisiejszy piknik "Dzień dla Rodziny" zorganizowany w Bisztynku można uznać za udany. Uczestników nie odstraszył upał. Jeszcze przed oficjalnym jego otwarciem mnóstwo dzieci dawało się zjeść przez "kaczkę pożeraczkę", czyli specjalną, dmuchaną zjeżdżalnię.

Uczestników witała Lidia Tomasik, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku. Poza zjeżdżalnią powodzeniem cieszyły się megapiłkarzyki. Nie było trudności z kompletowaniem sześcioosobowych drużyn.

W meczu pomiędzy reprezentacjami rad osiedli nr 2 i 3 tym razem zwyciężyła rada osiedla nr 3. O ile pamięć nie myli podpisanego niżej (a mylić może) mecz zakończył się wynikiem 7:5. Stało się tak dzięki znakomicie się bramkarzowi z "trójki", który wiele razy i z poświęceniem ratował drużynę przed sromotną porażką. Radę osiedla nr 2 wspierał zastępca burmistrza Włodzimierz Mońka prezentujący nadspodziewanie dobre umiejętności piłkarskie.

W trakcie pikniku w skakaniu na skakance rywalizowały mamy. Dzieci okrzykami wzywały swych rodziców, którym zawiązano oczy. Małżeńskie pary karmiły się jogurtami przy czym i karmiący i jedząca mieli zawiązane oczy. Były strzały na bramkę i bieg sztafetowy ze zdejmowaniem i zakładaniem butów. Zmierzono prędkość nawijania sznurka na kijki oraz odbył się konkurs plastyczny pod tytułem: "Moja rodzina".

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody i upominki. Wszyscy obecni na pikniku mogli posilić się darmową kiełbasą z grilla, darmową watą cukrową i otrzymać fantazyjnego pieska, kwiat i inne przedziwne kształty wykonane z balonów. Kamila Zawadzka - miejscowa artystka-malarka malowała chętnym twarze. Podczas trwania imprezy cały czas stała do niej kolejka chętnych.

Piknik zakończył się wspólnym tańcem. Gdy ogłoszono zakończenie zabawy i z zabawek wypuszczono powietrze okazało się, że trwał chyba za krótko, bo kilkoro dzieci nadal chciało się bawić i zaprotestowały płaczem. Obietnica zorganizowania kolejnego takiego pikniku nieco je uspokoiła.

Piknik "Dzień dla rodziny" zorganizowali" Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Bisztynku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rady Osiedli 2 i 3 i stowarzyszenie "Przerębel" przy wsparciu wolontariuszy oraz Przedszkola Samorządowego w Bisztynku a także darczyńców.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages