Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Chcą być partnerem niemieckiego miasta Enger

2016-05-28 08:15:00 (ost. akt: 2016-05-28 10:09:18)
Dirk Nekat (po lewej) zrelacjonuje w Enger efekty spotkania w Bisztynku.

Dirk Nekat (po lewej) zrelacjonuje w Enger efekty spotkania w Bisztynku.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Samorząd gminy Bisztynek chce nawiązać partnerskie relacje z samorządem miasta Enger w Niemczech. Obszary w których to partnerstwo możliwe jest do realizacji omawiano podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Bisztynku.

Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak spotkał się wczoraj (27 maja) z pełnomocnikiem burmistrza miasta Enger w Nimczech - Dirkiem Nekatem. Gmina Bisztynek chce nawiązać partnerskie relacje z Enger.

Enger to miasto o 20 tys. mieszkańców w Nadrenii Północnej - Wesfalii w powiecie Herford. W powiecie tym mieszka dość duża liczba dawnych mieszkańców Bisztynka, którzy wyemigrowali w latach 80-90. XX wieku.

Część z nich gra w tamtejszych drużynach piłkarskich oldbojów klubu SC Enger i stąd zrealizowany już pomysł dorocznych meczów piłkarskich między SC Enger a oldbojami Reduty Bisztynek.

- Na polu sportowym mamy nieformalne partnerstwo i przyjaźń już od kilku lat i jeśli radni w Enger zgodzą się na rozszerzenie partnerstwa na inne obszary to za kilka miesięcy dojdzie do podpisania umowy partnerskiej - mówił Dirk Nekat.

Wyjaśniał przy tym, iż jego wizyta w Bisztynku poświęcona jest m.in. zorientowaniu się w jakich obszarach możliwa jest współpraca Bisztynka i Enger. Po powrocie do Niemiec złoży relację burmistrzowi oraz radnym. Nie ukrywał, że będzie ich zachęcał do podpisania umowy partnerskiej.

Z dyskusji jaka rozwinęła się podczas spotkania wynika, że obszary, w których miasta mogą współpracować to: kultura, sport, wymiana młodzieży szkolnej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages