Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Sątopy. Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2016-05-20 16:08:00 (ost. akt: 2016-05-20 16:10:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Sątopach świętowano dziś godność, szacunek, równość, tolerancje, empatię, wspólnotę. Wszystko to za sprawą drugiego już Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Już po raz drugi w Sątopach zorganizowano Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową. To inicjatywa mająca znosić bariery i stereotypy w stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W całej Europie Dzień Godności obchodzony jest 5 maja.

W Sątopach w organizację marszu włączyła się szkoła podstawowa, rodzice, przedszkole, inne szkoły z gminy Bisztynek, OSP w Sątopach-Samulewie, Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, Urząd Miejski w Bisztynku i szereg osób dobrej woli.

Marsz Godności rozpoczął się o g. 1o na podwórzu szkoły. W barwnym pochodzie przemaszerowali uczniowie, mieszkańcy Sątop sprawni i niepełnosprawni, na wózkach i pieszo lub na rękach rodziców. Dzieci i młodzież niosła baloniki, kwiaty, transparenty.

Trasa wiodła z Sątop do Sątop-Samulewa (warto pamiętać, że to dwie odrębne miejscowości) na pac rekreacyjny. Tu z krótkimi przemówieniami wystąpili: starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, wiceburmistrz Bisztynka Włodzimierz Mońka, dyrektor szkoły w Sątopach Barbara Zasada. Później wypuścili balony symbolizujące marzenia osób niepełnosprawnych.Plac rekreacyjny był miejscem festynu z mnóstwem atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, ciasto, strażacka grochówka, malowanie twarzy, stoiska z zabawkami i balonami. Na letniej scenie wystąpiły grupy wokalne i soliści z ośrodka kultury w Bisztynku, Domu Dziecka w Reszlu, szkoły w Sątopach, przedszkolaki, tancerki z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.

Było to niezwykle radosne święto tolerancji, równości, wspólnoty, empatii, szacunku i godności.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages