Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Zdrowia pod hasłem "Pokonaj cukrzycę"

2016-05-12 08:49:07 (ost. akt: 2016-05-12 08:55:27)

Autor zdjęcia: Beata Majewska

W Gimnazjum Publicznym im., Jana Pawła II w Bisztynku obchodzony był Dzień Zdrowia. Poświęcony był cukrzycy.

Niemal 350 mln. osób na całym świecie cierpi na cukrzycę-chorobę przewlekłą, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności.

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

Chcieliśmy, aby także w naszym gimnazjum uczniowie pogłębili wiedzę na ten temat i zaprosiliśmy pielęgniarkę Agnieszkę Romanowską. W sposób bardzo przystępny p. Agnieszka przedstawiła przyczyny,objawy,sposoby zapobiegania i leczenia oraz powikłania cukrzycy.

Drugim gościem, który starał się wszystkich zachęcić do ruchu (oczywiście po to - aby spalić trochę cukru) była Aleksandra Jaworska ze szkoły tańca Natural Dance w Lidzbarku Warmińskim. Niełatwo było dorównać pani Oli w tańcu, o czym przekonał się jeden z uczniów, spontanicznie porwany z publiczności do tańca.

Obie panie zasiadły w jury, ponieważ zadaniem klas było przygotowanie na Dzień Zdrowia układu tanecznego oraz plakatu dotyczącego cukrzycy.

Największą liczbę punktów w obu konkurencjach zdobyła klasa Ia, w której szczególną uwagę p. Jaworskiej (zasiadającej w jury) zwrócił Mateusz Janik. Razem ze swoimi tańczącymi koleżankami, został przez nią zaproszony, na bezpłatną lekcję tańca prowadzoną w OKiAL w Bisztynku.

Nagrodzone klasy:
IA - I miejsce
IIIA - II miejsce
IIB - III miejsce
IIIB - wyróżnienie.

Szkolne koło PCK przedstawiło scenkę udzielania pierwszej pomocy w przypadku hipoglikemii, natomiast pielęgniarka szkolna Zofia Kubińska badała poziom cukru i ciśnienie krwi.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Dekoracja - Malwina Warych. Realizacją Dnia Zdrowia zajmowały się Beata Majewska i Maria Baranowska.

Beata MajewskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages