Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Ponad 20 ton jabłek trafiło do mieszkańców gminy Bisztynek

2016-04-22 15:10:45 (ost. akt: 2016-04-22 15:29:47)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rozdysponowanie i rozdanie ponad 20 ton jabłek jakie dzięki Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej trafiło dziś do Bisztynka trwało tylko niecałe 2 godziny. Zainteresowanie polskimi, smacznymi owocami było olbrzymie.

Do Bisztynka trafił dziś transport ponad 20 ton jabłek. Zostały rozdysponowane do szkół, przedszkola, Domu Pomocy Społecznej, do zakładów pracy i wśród mieszkańców. Akcja wydawania skrzynek z jabłkami przebiegała niezwykle sprawnie. W ciągu mniej niż 2 godzin cały transport zniknął z placu targowego.

Było to możliwe dzięki współpracy przedsiębiorców dysponujących odpowiednim sprzętem oraz wolontariuszom - uczniom Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, którzy zajmowali się załadunkiem skrzynek na pojazdy odwożące je na miejsca docelowe.

To już druga taka akcja w Bisztynku. Podczas pierwszej, 15 marca gmina Bisztynek otrzymała około 17 ton jabłek. Oba transporty zorganizowała Chrześcijańska Służba Charytatywna.

- Jabłka pozyskujemy od producentów z okolic Grójca, którzy w swych magazynach mają setki ton jabłek, które nie trafiły na rynek rosyjski z powodu embarga - mówi Sylwester Walkiewicz z Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, filia w Lidzbarku Warmińskim.

- Producenci jabłek kontaktują się z nami a my za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego organizujemy transport do miejscowości, kóre chcą je przyjąć - wyjaśnia Walkiewicz.

Opowiada, że w organizacja prac związanych z rozładunkiem i rozdysponowaniem transportu jest wyjątkowo sprawna. Jabłka, dzięki ChSCh trafiły m.in. do Lidzbarka Warmińskiego i Lubomina.

- Akcja ma trwać do końca czerwca tego roku. Każda gmina może zwrócić się do nas o przywóz jabłek - informuje Walkiewicz.

Zainteresowanie jabłkami było olbrzymie. Wśród chętnych byli tacy, którzy chcieli za nie płacić. W związku z tym zainteresowaniem burmistrz Marek Dominiak, który nadzorował wydawanie jabłek, umówił się z Sylwestrem Walkiewiczem na kolejny transport za około 2 tygodnie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zdun #1980509 | 37.47.*.* 22 kwi 2016 18:51

  Ciekawy jestem ilu pracowników budżetówki je dzisiaj jabłka zabrane biednym ludziom. Ci ze szkól, z mci z mopsiu , urzędnicy w godz. pracy. Gdzie organy ścigania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. pisorydzikowy dobrobyt #1980463 | 94.114.*.* 22 kwi 2016 17:45

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To sa efekty pisu niedlugo bedzie tak z wszystkimy towaramy produkcji Polskiej ze beda rozdawane.Jest embargo Rosyjskie a niedlugo beda sankcje Enii Europejskiej i w polszy bedzie obrobyt

  2. Mieszkańcy gminy Górowo Iławecki życzą #1980453 | 83.24.*.* 22 kwi 2016 17:31

   smacznego. Niestety my obejdziemy się smakiem, gdyż do nas jabłka nigdy jeszcze nie dotarły ( w mieście i owszem i to chyba kilka razy ). Widać dla gminnych urzędników jest to zbyt duże wyzwanie

   Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. aT #1980377 | 178.43.*.* 22 kwi 2016 15:43

    Panie Petrykowski, pani Gut!!! Do Lidzbarka Warmińskiego, Bisztynka, Górowa Iławeckiego te jabłka potrafiono załatwić, bo to podobno żaden problem. Ciekawe dlaczego nie ma ich i inie było w gminie Bartoszyce lub w mieście? Nie są potrzebne nikomu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages