Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Są kreatywni i wyłączyli stereotypowe myślenie

2016-04-22 08:41:34 (ost. akt: 2016-04-22 08:50:49)

Autor zdjęcia: Justyna Kwaśniewska

Biblioteka Publiczna w Bisztynku realizuje projekt skierowany do dzieci którego celem jest zapoznanie uczestników z kulturą i tradycją Warmii, oraz historią Bisztynka. Dzieje się to przez zorganizowanie bardzo różnorodnych zajęć.

Dzieci klasy 2 szkoły podstawowej i przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Kreatywnym bądź - w bibliotece stereotypowe myślenie wyłącz”.

13 i 14 kwietnia uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, tanecznych, literacko- plastycznych oraz teatralnych.

Uczestnicy zajęć wcielili się w role kucharzy i własnoręcznie wykonywali warmińskie wypieki.

W budynku rozchodził się rozkoszny zapach pieczonych warmińskich słodkości. Młodzi kucharze z niecierpliwością czekali aż będą mogli spróbować swoich wypieków, oraz poczęstować kolegów z innych grup.

Oprócz zmagań w kuchni, na sali obok można było zobaczyć wysiłki młodych tancerzy przygotowywanych przez Pawła Sadowskiego kierownika zespołu tańca ludowego „Perła Warmii”. Dzieci uczą się układu tanecznego, ćwiczą kroki, figury. Trenują odpowiednią postawę ciała.

Dzieci z grupy literacko- plastycznej, prowadzonej przez Marka Witanowskiego artystę - malarza pracującego w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim, pracują nad komiksem.

Tematyką prac jest Legenda o Kamieniu Diabelskim leżącym w Bisztynku. Dzieci poznały historię legendy, oraz zasady tworzenia komiksu. Zostały ustalone poszczególne sceny, które zostaną umieszczone w historii obrazkowej, która na koniec projektu zostanie wydrukowana. Wykonane zostały już pierwsze szkice.

Najmłodsze dzieci również pracują nad Legendą o Kamieniu Diabelskim, jednak w formie teatralnej, pod czujnym okiem instruktorki Krystyny Kosmali oraz przy współpracy z panią Haliną Myszko. Dzieci poznały legendę, oraz zostały przydzielone do poszczególnych ról. Odbyły się już pierwsze próby. Dzieci ćwiczą na scenie Ośrodka Kultury, aby mogły się z nią oswoić.

Wszystkie zajęcia związane są z naszym regionem. Celem tego jest zapoznanie dzieci z kulturą i tradycją Warmii, oraz historią Bisztynka. Takie różnorodne zajęcia mają zachęcić najmłodszych do poznawania lokalnej historii oraz zdobywania wiedzy w ciekawy i przyjemny sposób.

Justyna Kwaśniewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages