Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nie ma tłoku po wnioski programu "Rodzina 500+"

2016-04-01 10:44:09 (ost. akt: 2016-04-01 11:07:15)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Bardzo spokojnie i bez kolejek rozpoczęła się realizacja rządowego programu "Rodzina 500+" w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bisztynku. Wydawaniem wniosków zajmuje się dwoje pracowników oraz pracownice socjalne.

Między g. 9 a 10 obserwowaliśmy pracę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku, gdzie od dziś realizowany jest program "Rodzina 500+".

- Do tej pory po druki wniosków przybyło do nas około 50 osób. Dwie osoby złożyły już kompletne wnioski - powiedział nam Przemysław Podolecki, nowy pracownik MOPS w Bisztynku zatrudniony do obsługi tego rządowego programu.

Pracownik mówił, że nie tworzyły się kolejki osób oczekujących na pobranie wniosków. Wydawane są one także w innych pomieszczeniach ośrodka. Zajmują się tym także pracownice socjalne wszystko więc idzie sprawnie.

Niektóre z osób tuż po pobraniu wniosku decydowały się na jego wypełnienie na miejscu. Większość jednak zabierała pakiet druków do domu. Jedna z pań fotografowała wzory wypełnienia dokumentów z tablic informacyjnych umieszczonych w budynku MOPS. - Wypełnię wniosek spokojnie w domu a zdjęcia robię sobie dla ułatwienia, aby się gdzieś nie pomylić - mówiła kobieta.

Wśród osób składających wnioski była tylko jedna pani z wnioskiem ściągniętym z internetu i już wypełnionym. Niestety nie ściągnęła niektórych, wymaganych załączników ale otrzymała je od pracownika i wypełniła je na miejscu.

W MOPS w Bisztynku obsługą programu "Rodzina 500+" zajmuje się dwoje pracowników: Ewelina Cichowska i Przemysław Podolecki. Poza wydawaniem wniosków i udzielaniem porad jak je prawidłowo wypełnić oraz jakie dokumenty załączyć wydają też beneficjentom... list od premier Beaty Szydło.

"Szczególnie ciepło chcę zwrócić się do tych Rodzin, które żyją na wsi i w mniejszych ośrodkach. Dotychczas byliście Państwo często wykluczeni z różnych form pomocy rodzinie. To Państwa grupa najrzadziej korzystała z preferencji wynikających z ulg podatkowych. Obecny program będzie dla Państwa w pełni dostępny. To jest element wyrównania szans i stwarzania dla wszystkich obywateli równego dostępu do korzystania z owoców naszego wzrostu gospodarczego" - czytamy w liście, do którego dołączono kartę podobną do bankomatowej.

Karta zawiera adresy stron internetowych programu oraz numer infolinii programu. Niektóre z pań, które otrzymały list żartowały, że od razu pójdą do bankomatu, aby sprawdzić, czy karta działa.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages