Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nielegalnie wyrzucali gruz. "Przyłapała" ich nasza czytelniczka

2016-03-11 19:44:35 (ost. akt: 2016-03-12 15:21:05)

Autor zdjęcia: Internautka

Serię zdjęć z procederu wyrzucania gruzu w miejscu niedozwolonym nadesłała nam nasza czytelniczka gotowa zgłosić sprawę policji. - Dajmy im szansę. Niech po prostu posprzątają to jutro - napisała kobieta.

Teren za cmentarzem ewangelickim w Bisztynku to miejsce, gdzie pracownicy gminni wywożą niektóre odpady organiczne. Czasem ziemię, która jest potem używana do napraw gminnych dróg.

Niestety jest to też miejsce wykorzystywane do wyrzucania zwykłych odpadów komunalnych mimo, iż stoją tam tablice z odpowiednim zakazem.

Jedna z naszych czytelniczek (imię i nazwisko znane redakcji) "przyłapała" dziś dwóch mężczyzn pozbywających się gruzu na tym nielegalnym wysypisku.

"Dziś napotkałam takie obrazki. Nie byli to pracownicy gminni. Numer rejestracyjny samochodu, którym przyjechali z przyczepką na której był gruz to NLI 8--T " napisała czytelniczka załączając serię zdjęć.

- Dajmy im szansę - pisała za pośrednictwem komunikatora internetowego. - Niech pan napisze, że śmieci, które tam wyrzucili mają zniknąć. Jeśli nie znikną jutro, czyli w sobotę, sprawę zgłaszam policji a dysponuję większą ilością zdjęć i jestem gotowa zeznać to, co widziałam - napisała czytelniczka.

Publikujemy więc zdjęcia i apel do sprawców. Macie szansę. Wykorzystajcie ją.

Aktualizacja z 12 marca 2016 r. godz. 15:20
Sprawa wyrzuconego gruzu opisana wyżej ma dość zaskakujący final. Skontaktowała się z nami zona jednego ze "sprawców". Tłumaczyła, że jej mąż nie wiedział, że nie wolno tam wyrzucać gruzu.

- Musieliśmy rozebrać jeden z naszych budynków i gdzie mieliśmy ten gruz wywieźć? - pytała. Tłumaczyliśmy, że gruz przyjmowany jest m.in. przez spółkę "Sękity", nieodpłatnie. Wystarczy wcześniej zatelefonować i uzgodnić termin. - Ale nikt nas o tym nie poinformował - mówiła kobieta.

- A czy kogokolwiek pytaliście? - zapytaliśmy. - Mieliśmy zapytać pracownika urzędu, ale ostatecznie tego nie zrobiliśmy - przyznała kobieta.

Zapewniała, że wywieziony został wyłącznie gruz z rozbiórki bez żadnych innych śmieci. W poniedziałek jej mąż ma pojawić się w urzędzie, aby wyjaśnić całą sprawę.

Skontaktowaliśmy się z burmistrzem Markiem Dominiakiem. - Reakcja czytelniczki, która was poinformowała o zaśmiecaniu jest jak najbardziej prawidłowa, bo często musimy likwidować nielegalne wysypiska. Tak robiliśmy m.in. przy ul. Kolejowej, gdzie gruzu i innych śmieci nawieziono dziesiątki ton - mówił Dominiak

- Nam taki gruz jest potrzebny do remontów dróg i ten "nielegalnie" wysypany też chętnie wykorzystamy. Tak więc jeśli ten pan przyjdzie w poniedziałek to się o tym dowie. Nie może być jednak tak, by takie odpady były wywożone bez żadnych uzgodnień - mówił burmistrz.

- Chętnie przyjmiemy nawet więcej gruzu, kóry wykorzystamy do napraw dróg gruntowych, ale zawsze najpierw trzeba to uzgodnić, wówczas wskażemy miejsce, gdzie wolno będzie go wysypać - informował Marek Dominiak.

Dodał, że urząd nie będzie żądał ukarania sprawców tego czynu. Skontaktowaliśmy się też z naszą czytelniczką. Po wyjaśnieniu jej sytuacji ona też stwierdziła, że sprawy zgłaszać policji nie będzie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. b #1951825 | 178.36.*.* 12 mar 2016 14:52

  No tak, zapewne przyczepka tej osobówki była tak pojemna, że zmieściły się na niej wszystkie widoczne na zdjęciach śmieci i gruz. "Znajoma czytelniczka" najlepiej niech założy tam stałą bazę, ktoś to musi kontrolować.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokes #1951762 | 176.97.*.* 12 mar 2016 13:03

   Żeby tak swój na swojego? Co z wali Polacy?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gaweł #1951715 | 46.112.*.* 12 mar 2016 11:41

   Mają zabrać gruz, a gmina będzie ZIEMIĄ łatać dziury... Może ugadali się z gminą, że tam pozostawią ten cenny surowiec. A swoją drogą wczoraj widziałem jak wycinają drzewa w lesie - napewno kradli! Minusować:)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. zaplacili by pare zlotych za wywoz gruzu #1951688 | 31.61.*.* 12 mar 2016 10:51

   a tak mieli 50/50 ze ktoś ich przylapie Teraz tylko przydalo by się dac wysoki mandat żeby odstraszyć innych

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Xxx #1951370 | 46.112.*.* 11 mar 2016 20:24

   Ale gruz też może służyć do naprawy dróg....

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages