środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Policjanci, strażacy i straż graniczna poszukiwali nastolatka, który uciekł ze szkoły. Chłopak się znalazł

2016-03-09 10:03:58 (ost. akt: 2016-03-09 21:34:40)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Strażacy i policjanci poszukiwali 13-latka, który opuścił samowolnie szkołę podstawową w Sątopach grożąc przy tym samobójstwem. Nastolatek jest uczniem 6 klasy. Strażacy z Bisztynka poinformowali nas, ze chłopak się znalazł i nic mu się nie stało.

Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 13-letniego ucznia 6 klasy Szkoły Podstawowej w Sątopach, który dziś samowolnie opuścił szkołę. W poszukiwaniach biorą udział policjanci i strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Sątop-Samulewa oraz Bisztynka.

Tak szeroką akcję zorganizowano, bo nastolatek opuszczając szkołę miał zagrozić popełnieniem samobójstwa.

Udało nam się dowiedzieć, że nastolatek miał ostatnio poważne kłopoty z zachowaniem. Został ukarany naganą za skandaliczne zachowanie. Sprawą jego wcześniejszych wybryków zajmowali się policjanci. Dziś rano pobił w szkole kolegę. Nie reagował na uwagi zwracane mu przez nauczyciela. Zaraz po tym incydencie wybiegł z budynku i oddalił się.

Wychowawczyni, tuż po opuszczeniu przez niego szkoły, usiłowała powiadomić o tym rodziców, ale nie zdołała się z nimi skontaktować, podjęła więc decyzję o poinformowaniu policji.

Jak dowiedzieliśmy się w szkole policja zareagowała błyskawicznie i poprosiła straż pożarną o pomoc w poszukiwaniach.

— W tej chwili mogę jedynie potwierdzić, że szkoła zgłosiła nam oddalenie się ucznia i, że prowadzimy poszukiwania nastolatka — powiedziała mł. asp. Beata Patecka z KPP w Bartoszycach.

Aktualizacja z godz. 10:25
Dowiedzieliśmy się, że nauczyciele zdołali skontaktować się z rodzicami zaginionego ucznia. Zostali powiadomieni o samowolnym opuszczeniu placówki.

Aktualizacja z godz. 10:34
— Nastolatek po opuszczeniu szkoły ok. g. 9 nie pojawił się w domu co policjanci już sprawdzili. Poszukiwania nastolatka trwają. Są w nie zaangażowani policjanci KPP w Bartoszycach i dwóch jednostek OSP — informuje Beata Patecka z KPP w Bartoszycach. Policjantka dodaje, że policjanci sprawdzają też jakie są powody takiego zachowania ucznia.

Aktualizacja z godz. 12:55
— Chłopak się znalazł — poinformował nas jeden ze strażaków - ochotników z Bisztynka, który brał udział w akcji poszukiwawczej. — Poszukiwaliśmy go wzdłuż torowiska kolejowego aż od Kolna w kierunku Unikowa i dalej Sątop. W akcji brali udział funkcjonariusze Straży Granicznej z psami tropiącymi. Niedawno dostaliśmy informację, że chłopak się znalazł, ale nie znam okoliczności. Nie wiem czy wrócił do domu, czy do szkoły — mówił nam strażak z Bisztynka

Aktualizacja z godz. 13:00
— Potwierdzam odnalezienie nastolatka. Chłopca na skrzyżowaniu dróg w okolicach Mołdyt zauważył jeden z mieszkańców Satop-Samulewa i odwiózł go do szkoły — powiedziała nam mł. asp. Beata Patecka, oficer prasowy KPP w Bartoszycach.

Aktualizacja z godz. 13:30
— Dzięki komunikatom jakie media zamieściły na stronach internetowych oraz nadawały w radiu mieszkaniec Sątop—Samulewa, który zauważył chłopaka wiedział, że go poszukujemy — mówiła nam Beata Patecka z bartoszyckiej policji. — Z jego relacji wynika, że chłopak wcale nie chciał wsiadać do jego samochodu. Ten mieszkaniec zdołał go jednak przekonać i odwiózł do szkoły. Tam został przekazany rodzicom, którzy pojechali z nim do szpitala — relacjonowała Patecka.

Policjantka dodaje, że sytuacja była bardzo dynamiczna. Teraz nadszedł czas na jej wyjaśnienie. — Będziemy sprawę wyjaśniać i starać się ustalić jakie były prawdziwe powody takiego zachowania nastolatka. Chcemy poznać odpowiedź na pytanie czy to był żart nastolatka, czy też ma on jakieś problemy — mówiła Patecka.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jolka #1953974 | 176.97.*.* 15 mar 2016 13:24

  On potrzebuje pomocy. Zacznijcie od rodziców

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Henryk Z. #1949784 | 91.196.*.* 9 mar 2016 20:58

  Jak raz uciekł, ucieknie drugi, trzeci. Kto raz zdradził, zdradzi zawsze. W/g opisu jest to dobry gagatek. Przyszłość narodu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dać w doopę,żeby usiąść nie mógł #1949762 | 217.99.*.* 9 mar 2016 20:38

  odechciałoby musię głupich wybryków i straszenia samobójstwem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pomoc #1949722 | 195.136.*.* 9 mar 2016 19:53

   Chłopak woła o pomoc

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pupa #1949407 | 95.160.*.* 9 mar 2016 13:08

   to pupa teraz będzie czerwona ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages