Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Teatr Władca Lalek wystawił "Czerwonego Kapturka"

2016-01-30 18:31:54 (ost. akt: 2016-01-30 18:48:41)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zabrakło miejsc siedzących podczas przedstawienia bajki "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Teatru Władca Lalek ze Słupska wystawionego w ośrodku kultury w Bisztynku. Sala była pełna a widzowie wykorzystali podłogę pod sceną.

Jak wiadomo w bajce "Czerwony Kapturek" występuje kilka postaci. Jest babcia, wilk, gajowy, mama Czerwonego Kapturka oraz postać tytułowa. Wszystkie te postaci zagrało dwoje aktorów i jedna lalka Teatru Władca Lalek ze Słupska, którzy wystąpili 30 stycznia na scenie ośrodka kultury w Bisztynku.

Fabuły bajki nie ma po co opowiadać, bo jest znana i mniejszym i większym oraz dorosłym dzieciom. Tych ostatnich, chcących chyba powrócić do lat dziecięcych, na widowni nie brakowało. Jedynie wilk nie był typowym wilkiem tylko odzianym w czarną skórzaną kurtkę złoczyńcą, ale żaden z widzów ze spektaklu nie wychodził tym zawiedziony.

Tym bardziej, że aktorzy, już po przestawieniu, przygotowali widzom niespodziankę. W role aktorów-lalkarzy mogli się wcielać chętni i animować różnego rodzaju kukiełki, pacynki lub jawajki i marionetki wykorzystywane w teatrach lalek. Były z tym kłopoty. Zwłaszcza w animacji marionetek i zadaniem aktorskim polegającym na wykonaniu tego, co pieski robią na hydrantach i słupach.

Teatr Władca Lalek wystąpił w Bisztynku po raz pierwszy, ale nie ostatni. Wystąpi też latem w bisztyneckiej Uliczce Artystycznej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages