Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Ferie z grafiką

2016-01-29 19:03:59 (ost. akt: 2016-01-29 19:23:52)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kilkanaście osób, dzieci i młodzieży, wzięło udział w warsztatach graficznych w ośrodku kultury w Bisztynku. Uczestnicy poznawali techniki wykonania linorytu i monotypii.

Zajęcia warsztatowe prowadził Marek Witanowski, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z wykształcenia nauczyciel. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką, tworzy w pracowni Malarstwa i Grafiki w Domu Środowisk Twórczych.

Młodzi adepci grafiki warsztatowej największe problemy mieli z określeniem co chcą przedstawić. Gdy ten etap pracy twórczej mieli za sobą, pomysł należało przenieść na kartkę papieru a jeszcze później na linoleum i dopiero można było zająć się wycięciem wzoru.

Służą do tego ostre dłutka, nie obyło się więc bez drobnych skaleczeń. Każdy z uczestników wykonał następnie odbitki i w ten sposób zadebiutowali w sztuce grafiki, często w bardzo udany sposób.

Kilkoro z nich zdecydowało się też na stworzenie dzieła w "grafice przypadku", czyli monotypii. Efekty graficzne w tej technice często zaskakują samego twórcę i podczas warsztatów też tak było.

Dzieła uczestników warsztatów będą prezentowane na wystawie w ośrodku kultury.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages