środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Bal piratów w szkole w Bisztynku

2016-01-23 08:00:00 (ost. akt: 2016-01-22 22:57:07)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Bisztynku zmieniła się w wyspę pełną skarbów, żeglarzy i prawdziwych korsarzy. Powód? Bal Piratów, który odbył się 21 stycznia. Atrakcji było co nie miara.

Czwartkowy dzień, 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Bisztynku upłynął pod znakiem dobrej zabawy i niespodzianek. W szkole bowiem odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 a potem dla 4-6.

W tym roku cała impreza utrzymana była w konwencji piracko – żeglarskiej. Zabawie towarzyszyła muzyka szanty, tematyczne konkursy np. robienia węzłów żeglarskich.

Bal rozpoczął się inscenizacją teatralną. W role bohaterów wcielili się rodzice uczniów. Kapitana piratów zagrała Dorota Gużewska, pirata Jacka – Karina Zając, pirata Joe – Olga Filipiak, pirata Willa – Aneta Tatarczak, w rolę kompanów Kapitana Piratów wcieliły się Katarzyna Derbin i Marta Winiarczyk.

Mimo ogromnej tremy, jaka towarzyszyła rodzicom przedstawienie spodobało się wszystkim uczestnikom zabawy i brawom nie było końca.

Potem przyszedł czas na konkursy i tańce. Podczas zabawy dzieci, zaliczając kolejne zadania odnajdywały ukryte przez Kapitana Piratów części mapy, by w efekcie odnaleźć ukryty na wyspie skarb, którym się wszyscy równo podzielili.

Wybrano również królową i króla balu, a także wybrano klasę, która zdobyła Puchar Kapitana Piratów za najlepiej przebraną klasę. W klasach 1-3 puchar trafił do klasy II b Wandy Mielczarek, natomiast w klasach 4-6 puchar zdobyła klasa IV B Marii Buszkiewicz.

Organizatorem Balu była Rada Rodziców z Kariną Zając na czele, Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Bisztynku a także Ośrodek Kultury w Bisztynku i Centrum Reklamowe Szapiel z Mrągowa.

Edyta Danilczuk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages