Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Turniej Mikołajkowy "Mały mistrz"

2015-12-21 14:10:14 (ost. akt: 2015-12-22 17:14:51)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Grali w kręgle, pokonywali tory przeszkód, rzucali piłka lekarską i kółkiem na pachołek. Dodawali swe skoki w dal z miejsca. Na sali gimnastycznej gimnazjum w Bisztynku w mikołajkowej rywalizacji sportowej zmagali się uczniowie najmłodszych klas podstawówki z Bisztynka.

Takiej wrzawy jak 21 grudnia 2015 r. hala sportowa gimnazjum w Bisztynku już dawno nie doświadczała. Wszystko za sprawą najmłodszych sportowców, czyli dzieci z klas I - III szkoły podstawowej w Bisztynku, rywalizujących w Turnieju Mikołajkowym "Mały mistrz". Dzieci nie tylko startowały w przeróżnych konkurencjach ale i dopingowały, startujących reprezentantów swych klas, piskiem, krzykiem, oklaskami.

W rolę sędziów technicznych wcielili się gimnazjaliści i uczniowie starszych klas podstawówki. Wszyscy w czerwonych, mikołajowych czapeczkach.

Maluchu konkurowały na dwóch torach przeszkód (Tor przeszkód nr 1: w klasach pierwszych zwyciężyła Ia, drugich - IIb, trzecich - IIIb. Tor nr 2: w klasach pierwszych zwyciężyła Ib, drugich - IIa, trzecich - IIIa ), w skokach dodawanych, kręglach, rzucie kółkiem na pachołek, rzucie piłka lekarską 1 kg i przeciąganiu liny.

Ostatnia z konkurencji była najbardziej widowiskowa, bo brały w niej udział całe klasy z pomocą wychowawczyń i wolontariuszy "przypisanych" do klas. W klasach pierwszych tę siłową konkurencję zwyciężyła klasa Ib, w drugich - IIb i trzecich - IIIa.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zwycięskimi okazały się klasy: Ib, IIb i IIIb.

Najmłodsi sportowcy po zakończeniu zawodów z rąk dyrektorki szkoły Teresy Wołkowicz-Maciorowskiej otrzymali słodycze a klasy pierwsze także balony. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Bisztynku i jeden z banków.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages