Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Leśnik wyjaśniał przedszkolakom jak dokarmiać zimą ptaki

2015-12-08 13:33:07 (ost. akt: 2015-12-08 13:43:42)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Przedszkolaki z Bisztynka od dziś już wiedzą jak, czym i kiedy dokarmiać ptaki, które zimują w Polsce. Leśniczy leśnictwa Kamieniec Ryszard Żuchowski podarował też dzieciom specjalną karmę dla ptaków.

Ryszard Żuchowski, leśnik z 50-letnim stażem pracy w lasach państwowych, leśniczy leśnictwa Kamieniec zawitał dziś w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku.

Jak co roku, przed zimą wyjaśniał przedszkolakom jak, czym i kiedy należy dokarmiać ptaki.

W jego opowieści pojawiały się sikory, wróble, mazurki, trznadle, kosy, kwiczoły, gile. Część z tych ptaków była doskonale znana przedszkolakom, którzy na terenie przedszkola mają 10 karmników. Zgodnie jednak z zaleceniami leśniczego jeszcze ich nie dokarmiają, bo przy obecnej aurze doskonale radzą sobie same.

Leśniczy snuł też opowieści o lesie, ochronie przyrody oraz zimowym dokarmianiu leśnych zwierząt. Zwracał uwagę, że w lesie koło Bisztynka są gatunki chronione, zarówno roślin jak i zwierząt. Mówił o tym jak należy zachowywać się w czasie spacerów po lesie.

Ryszard Żychowski podarował dzieciom specjalną karmę dla ptaków, bo nie wszystko wszystko co mamy w domach nadaje się do dokarmiania. Przedszkolaki otrzymały też upominki w postaci pomocy edukacyjnych przydatnych w codziennym, przedszkolnym życiu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages