Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzień Czystego Powietrza w szkole w Bisztynku

2015-11-18 19:00:00 (ost. akt: 2015-11-18 15:34:28)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

14 listopada przypada Dzień Czystego Powietrza. Jest to akcja fundacji Arka, która ma na celu uświadomieniu społeczeństwu, że ma wpływ na jakość powietrza. Spalanie plastików klub innych odpadów w kotłowniach niczemu nie służy. Taki proceder przyczynia się do degradacji środowiska, co prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku włączyli się w obchody DCP. W klasach starszych odbyły się pogadanki na lekcjach przyrody, wykonano plakaty.

13 listopada naszą szkołę odwiedzili goście z Urzędu Miejskiego w Bisztynku: p. Adrian Porydzaj specjalista ds. ochrony środowiska, p. Tomasz Gach specjalista od spraw Ochrony p.poż oraz strażacy: p. Piotr Kurowicki i p. Mirosław Rogowski.

Zaproszeni panowie opowiedzieli o szkodliwości palenia odpadów w domowych piecach. Przypomnieli również zasady segregacji śmieci.

Na koniec dzieci mogły dotknąć , „nałożyć” niektóre części „oprzyrządowania” strażaka, co było frajdą zwłaszcza dla młodszych uczniów.

Akcję „Dzień Czystego Powietrza” koordynowały panie: Iwona Capłap (klasy I-III) oraz Jolanta Szymonowicz w klasach IV-VI.

Jolanta Szymonowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages