Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

W Bisztynku, co dziewiąta osoba, głosuje dwa razy

2015-10-25 17:02:42 (ost. akt: 2015-10-25 17:19:26)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W lokalu wyborczym nr 1 w Bisztynku niektórzy głosują dwa razu. Ta komisja wyborcza została wytypowana przez IPSOS do przeprowadzenia badań exit pool. Ankieterki proszą o udział w sondażu co dziewiątą osobę wychodzącą z lokalu wyborczego.

Niecałe 11 procent uprawnionych głosowało do południa w gminie Bisztynek. W lokalu wyborczym nr 1 w ośrodku kultury w Bisztynku, w którym głosy oddają mieszkańcy miasta, najwięcej osób przychodziło głosować tuż po niedzielnych nabożeństwach.

Co dziewiąta osoba wychodząca po głosowaniu jest proszona, przez przedstawicielki sondażowni IPSOS, o wzięcie udziału w sondażu wyborczym, którego pierwsze wyniki znane będą już o godz. 21.

- Liczymy osoby wychodzące po głosowaniu i prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, którą ankietowany wrzuca do naszej urny - wyjaśniły ankieterki, panie Danuta i Teresa.

- Do tej pory (rozmawialiśmy o g. 16:30) tylko 4 osoby odmówiły nam wypełnienia ankiety - dodają.

Pytania ankiety dotyczą głosu oddanego w obecnych wyborach do sejmu (na jaki komitet wyborczy?), głosu oddanego w ostatnich wyborach prezydenckich (na jakiego kandydata?) oraz poprzednich wyborów parlamentarnych (na jaki komitet?). Ankietowany podaje też swą płeć, wiek i wykształcenie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages