Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki

2015-10-07 12:44:45 (ost. akt: 2015-10-07 13:08:26)

Autor zdjęcia: Edyta Danilczuk

Jadwiga Lenart, Hanna Adamus, Barbara Gudrian - Siedlanowska, Halina Kołodziej, Franciszka Duda – to są panie, które znalazły się w Radzie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego wieku w Bisztynku. Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 odbyła się wczoraj (6. października) w ośrodku kultury w Bisztynku.

Po raz drugi w Bisztynku zabrzmiało dostojnie "Gaudeamus igitur". Powód? Rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku. Głównymi punktami spotkania były wybory do rady słuchaczy i wieczór poezji Tomasza Matuszewskiego.

Oficjalne przemówienia wygłosili przedstawiciele władz samorządowych: Marek Dominiak — burmistrz Bisztynka i Włodzimierz Mońka, jego zastępca. Głos zabrała również Wioletta Jaskólska, dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Potem przyszła pora na wybory rady. O miejsce w radzie ubiegało się 8 osób, tylko 5 z nich otrzymało wystarczającą ilość głosów, by znaleźć się w kapitule. W tym gronie znalazło się pięć pań: Jadwiga Lenart, Hanna Adamus, Barbara Gudrian - Siedlanowska, Halina Kołodziej i Franciszka Duda.

Zadania rady słuchaczy nie należą do łatwych. Rada organizuje wykłady, kursy i zajęcia praktyczne. Jej zadaniem jest również zapewnienie osobom, które okres aktywności zawodowej mają już za sobą, możliwości zaspokajania zainteresowań i zdobywania wiedzy oraz utrzymania aktywności społecznej. Zatem wyzwania przez studentami z Bisztynka wcale nie są małe i, jak to się mawia, życzymy im połamania piór i kolejnej tak udanej inauguracji.

Podsumowaniem imprezy był wieczór poezji Tomasza Matuszewskiego, literata z Bartoszyc. Poeta zaprezentował publiczności wiersze z tomiku „Wiersze Fantazjolubne”.

Edyta Danilczuk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages