środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Diamentowe i złote gody czterech par małżeńskich

2015-10-04 08:12:40 (ost. akt: 2015-10-04 08:29:34)
Na zdjęciu od lewej: kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska - Kozerska,  państwo Sadziakowie, Misiorowie, Mackiewiczowie i obchodzący diamentowe gody - państwo Grablewscy oraz burmistrz Bisztynka - Marek Dominiak.

Na zdjęciu od lewej: kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska - Kozerska, państwo Sadziakowie, Misiorowie, Mackiewiczowie i obchodzący diamentowe gody - państwo Grablewscy oraz burmistrz Bisztynka - Marek Dominiak.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Trzy pary małżeńskie z gminy Bisztynek obchodziły uroczyście złote gody a jedna diamentowe. Małżeństwa zostały uhonorowane medalami "za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez prezydenta RP. To jedyne medale na które trzeba pracować przez co najmniej pół wieku.

W sali widowiskowej ośrodka kultury w Bisztynku 3 października 2015 r. odbyła się podniosła i wzruszająca uroczystość. Cztery pary małżeńskie z miasta i gminy Bisztynek zostały uhonorowane medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Medale wręczył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Otrzymali je:

- Stefania i Jan GRABLEWSCY - obchodzący w tym roku 60-lecie zawarcia małżeństwa, czyli diamentowe gody

oraz obchodzący 50-lecie małżeństwa, czyli złote gody:

- Alicja i Wacław MACKIEWICZOWIE'
- Aniela i Tadeusz MISIOROWIE,
- Barbara i Franciszek SADZIAKOWIE.

- Małżeństwo to świadomy i dobrowolny wybór dwojga ludzi, którzy raz się pobrawszy stale muszą się odkrywać, przepraszać, szukać kompromisu i porozumienia, by w końcu polubić także swoje wady i słabości - mówiła kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska - Kozerska.

Gratulacje parom małżeńskim złożył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Panie otrzymały bukiety kwiatów, na sali pojawił się olbrzymi tort. Dla jubilatów przygotowano też występ grupy wokalnej Bez Nazwy działającej przy OKiAL w Bisztynku. Uroczystości zakończyły życzenia i kwiaty od rodzin jubilatów oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages