Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Koncert Pro Musica Antiqua w kościele w Bisztynku

2015-09-07 16:32:40 (ost. akt: 2015-09-07 16:47:47)

Autor zdjęcia: Organizator

Barokowe utwory muzyczne w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua zabrzmią 12 września o godz. 19 w barokowym wnętrzu kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku.

W barokowych wnętrzach kościoła św. Macieja Apostoła w Bisztynku zabrzmią barokowe utwory w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. Koncert zespołu już w sobotę 12 września około godz, 19, tuż po zakończeniu mszy św. o godz. 18.

Pro Musica Antiqua dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.

Zespół zagra w Bisztynku w składzie: Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (obój), PawełPanasiuk (wiolonczela), Agnieszka Panasiuk (fortepian), Agnieszka Dziewulska-Pawłowska (mezzosopran). Koncert poprowadzi marek Marcinkowski i mówił będzie o historii, architekturze i muzyce.

and

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages