Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Wrócili do szkół po wakacjach

2015-09-02 12:14:01 (ost. akt: 2015-09-02 12:26:52)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Siedmioro sześciolatków z Bisztynka i okolic pójdzie do szkoły za rok. Do pierwszej klasy podstawówki poszło 23. sześcioletnich dzieci i 20. siedmioletnich. W gimnazjum w Bisztynku w klasach pierwszych uczyć się będzie 49 uczniów. Ośmioro wybrało gimnazja w innych miastach.

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku naukę w dwóch klasach pierwszych rozpoczęło 46. dzieci w tym 23. sześciolatków. W przypadku siedmiorga sześciolatków obowiązek szkolny został im odroczony i pójdą do szkoły w wieku 7 lat.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 burmistrz Bisztynka Marek Dominiak złożył gratulacje dyrektorce szkoły, Teresie Wołkowicz—Maciorowskiej. Okazją było 25-lecie nieprzerwanego pełnienia przez nią funkcji dyrektora szkoły w Bisztynku. Teresa Wołkowicz—Maciorowska odebrała też, z tej samej okazji, wieńce kwiatów od rady rodziców, nauczycieli i pracowników oraz uczniów.

— To była dla mnie wzruszająca niespodzianka. Nie sądziłam, że ktoś pamięta o mojej rocznicy — mówiła dyrektorka.

W Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku nowy rok szkolny rozpoczęło 146 uczniów. W dwóch klasach pierwszych uczyć się będzie 49 uczniów. Ośmioro absolwentów szkół podstawowych z gminy Bisztynek wybrało naukę w gimnazjach w Reszlu, Bartoszycach i Olsztynie.

W obu bisztyneckich szkołach odbyły się uroczyste apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Ich scenariusze są takie same od lat. Na salach gimnastycznych pojawiły się poczty sztandarowe. Pierwsze informacje niezbędne uczniom przekazali dyrektorzy a życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom oraz rodzicom składał burmistrz Marek Dominiak.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages