Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rowerowa wycieczka-pielgrzymka do Świętej Lipki

2015-08-16 15:47:36 (ost. akt: 2015-08-16 15:51:19)

Autor zdjęcia: Stanisław Filipowicz, Piotr Rakowski

Na odpust związany z uroczystością Wniebowzięcia NMP w Świętej Lipce pojechało siedmioro rowerzystów z "rOwerOwej gminy Bisztynek". Nie obyła się bez przygód.

Siedmioro rowerzystów ma za sobą wycieczkę-pielgrzymkę do Świętej Lipki. Pojechali tam 15 sierpnia, czyli w dniu uroczystego odpustu jaki w tym sanktuarium Maryjnym odbywa się każdego roku, w związku z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji zwaną także uroczystością Matki Boskiej Zielnej.

Rowerzyści pojechali przez Sątopy i Reszel. Tą samą drogą wracali. Podróż dokumentowali zdjęciami Stanisław Filipowicz i Piotr Rakowski.

W wycieczce grupy "rOwerOwa gmina Bisztynek" po raz pierwszy pojechali państwo Kuberscy z Troszkowa. Byli zachwyceni atmosferą panującą podczas wycieczki. Niestety była to dla nich wycieczka dość pechowa, bo okupiona poważną awarią jednego z rowerów, którego pedał nie wytrzymał trudów podróży i ostatecznie odpadł.

Mimo tej awarii p. Kuberski i tak zdołał przejechać jeszcze kilka kilometrów zanim rower i jego żonę zabrała córka p. Kuberskich. Dzielny rowerzysta dokończył wycieczkę na rowerze małżonki.

W Świętej Lipce nasi pielgrzymi rowerowi uczestniczyli w nabożeństwie odpustowym. Spotkali ks. kanonika i dziekana dekanatu Kętrzyn - Stanisława Majewskiego - przez wiele lat proboszcza w Bisztynku. Spotkali też pracujące w Bisztynku siostry Katarzynki.

W Reszlu zajrzeli do kościoła św. św. Piotra i Pawła. Akurat trwała msza święta więc fotorelacja nie zawiera zdjęć z wnętrza tej pięknej świątyni.

and

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages