Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Pierwszy koncert w Uliczce Artystycznej

2015-08-16 10:20:00 (ost. akt: 2015-08-17 12:02:54)
Duo Amabile, czyli skrzypek Filip Popielarz i gitarzysta Wojciech Popielarz jako pierwsi zagrali w Uliczce Artystycznej w Bisztynku.

Duo Amabile, czyli skrzypek Filip Popielarz i gitarzysta Wojciech Popielarz jako pierwsi zagrali w Uliczce Artystycznej w Bisztynku.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Duo Amabile, czyli gitarzysta Wojciech Popielarz i jego syn, skrzypek Filip Popielarz, jako pierwsi wystąpili w Uliczce Artystycznej w Bisztynku stworzonej na ul. Bocznej. Powstanie Uliczki Artystycznej to pomysł dyrektor ośrodka kultury Wioletty Jaskólskiej.

Uliczka Artystyczna, czyli ul. Boczna w Bisztynku to pomysł nowej dyrektor OKiAL w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej. Gdy w udzielonym 3 sierpnia wywiadzie mówiła o nim, chyba nikt nie wierzył w tak szybką realizację pomysłu.

Przekształcenie ulicy Bocznej w Uliczkę Artystyczną poszło jednak błyskawicznie. Ulica zyskała "zadaszenie" wykonane z 85 kolorowych parasolek. W stworzenie zadaszenia zaangażowali się strażacy OSP w Bisztynku, urzędnicy, mieszkańcy ul. Bocznej, wolontariusze i pracownicy urzędu. Prace nad jego wykonaniem trwały jeszcze 15 sierpnia rano a już o godz. 18 rozpoczął się tam koncert Duo Amabile.

Duo Amabile to gitarzysta Wojciech Popielarz i jego syn, skrzypek Filip Popielarz. Artyści zaprezentowali licznej publiczności utwory muzyki klasycznej z każdego z kontynentów. W repertuarze znalazł się nawet utwór Fryderyka Chopina, który - jak wiadomo - nie pisał utworów na gitarę i skrzypce.

Nie tylko muzyka klasyczna prezentowana była podczas koncertu. Artyści zaangażowali publiczność do współtworzenia koncertu. Na marakasach zagrał m.in. burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Grupa dzieci i młodzieży grała na innych perkusyjnych "przeszkadzajkach" a przy utworze flamenco pewno żona wybijała rytm na kastanietach a mąż tańczył.

Muzycy zaprosili też publiczność do quizu muzycznego. Muzycy grali motywy z mniej lub bardziej znanych filmów a zadaniem publiczności było ich rozpoznanie i odgadnięcie tytułu filmu. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie Iwona Fafińska - Subocz, która prawidłowo odpowiedziała na 13 z 14 zadań. bezkonkurencyjna była jednak Kamila Mączarska ze stuprocentową skutecznością. Została uhonorowana nagrodą.

Wspólnie z publicznością muzycy śpiewali popularne utwory biwakowo-biesiadne jak "Siedem dziewcząt z Albatrosa", "Hej Mazury!", szanty i nieśmiertelną "Whisky" z repertuaru zespołu Dżem.

Po koncercie oklaskiwano muzyków na stojąco. Nie obyło się bez bisu. Ku zaskoczeniu muzyków publiczność poprosiła o utwór Fryderyka Chopina.

Przy okazji koncertu okazało się, że ul. Boczna będzie nazywana nie tylko Uliczką Artystyczną, ale i "Filharmonią pod parasolkami", bo tak ją nazwali muzycy. Wkrótce do zestawu nazw wejdzie pewnie "Galeria pod parasolkami" i "Dyskoteka pod parasolkami".

- Już wkrótce w Uliczce Artystycznej zaprezentują się bębniarze i spróbujemy zrobić tu dyskotekę - zapowiedziała Wioletta Jaskólska, dyrektorka OKiAL w Bisztynku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mm #1797333 | 176.97.*.* 19 sie 2015 09:11

  Niech w Bisztynku stanie się modne chodzenie na imprezy a nie tylko na takie gdzie jest piwo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ela #1795568 | 81.15.*.* 16 sie 2015 18:39

  Świetny pomysł!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gac #1795435 | 217.99.*.* 16 sie 2015 13:27

  Super

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages