środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wakacyjne spotkanie dzieci z poetą

2015-07-10 18:59:57 (ost. akt: 2015-07-10 19:16:21)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W wakacje w Bisztynku dzieci nie tylko beztrosko się bawią. Dziś miały okazję poznać poetę, autora wierszy i opowiadań dla dzieci Wiesława Piechotę z Elbląga, który nie tylko zaprezentował swoją twórczość,ale i namawiał dzieci do czytania.

Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach w ośrodku kultury i bibliotece w Bisztynku odwiedził dziś poeta, autor wierszyków dla dzieci, elblążanin Wiesław Piechota.

Autor mieszka w Elblągu od sześćdziesięciu lat, swoją przygodę z pisaniem rozpoczął dość późno. Mając wykształcenie wyższe techniczne i ekonomiczne, przez całe dorosłe życie czynnie był zaangażowany zawodowo i społecznie. Mimo wielu ciekawych pomysłów, pisanie odkładał na czas późniejszy. Na wydanie swych utworów zdecydował się dopiero po przejściu na emeryturę.

- W moim dorosłym życiu nie było ani jednego dnia kiedy nie sięgnąłbym po książkę i was też do tego namawiam - mówił dzieciom, które jego utworów słuchały z otwartymi buziami i nagradzały je oklaskami.

Szczególne zainteresowanie młodych uczestników spotkania wzbudziła informacja, że wszystkie jego wydane tomiki wierszy i bajek dla dzieci są ilustrowane rysunkami dzieci. Dzieciaki zadeklarowały natychmiast, że wykonają ilustracje do niewydanych jeszcze wierszy, które poeta na spotkaniu również prezentował.

W wierszach i opowiadaniach dla dzieci Wiesława Piechoty dominuje motyw przyrody podpatrywanej i prezentowanej z odrobiną humoru. Wiersze często kończy pouczający i dowcipny morał.

Elblążanin pisze także dla dorosłych. W tomiku poetyckim zatytułowanym „Chciałbym zatrzymać czas”, nie tylko wspomina młodzieńcze lata, ale i bawi, wprawiając czytelnika w dobry nastrój.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages