Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Żegnali szkoły na wakacje i na zawsze

2015-06-26 12:35:07 (ost. akt: 2015-06-26 12:37:20)
Apele kończące rok szkolny 2014/2015 odbyły się w szkole podstawowej i gimnazjum w Bisztynku.

Apele kończące rok szkolny 2014/2015 odbyły się w szkole podstawowej i gimnazjum w Bisztynku.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Skończył się rok szkolny 2014/2015. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Bisztynku uroczyście pożegnali szkołę na 2 miesiące a absolwenci już na zawsze. Żegnający się, szczególnie ci z gimnazjum nie kryli łez.

Jeśli dzieci i młodzież w odświętnych ubiorach i z kwiatami w dłoniach zdążają w kierunku swych szkół to oznacza to jedno. Koniec roku szkolnego i uroczyste pożegnanie szkoły na 2 miesiące, albo już na zawsze.

Szkołę Podstawową im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku pożegnali nie tylko uczniowie dotychczasowych klas szóstych. Podczas uroczystego apelu pożegnano też nauczycielkę Barbarę Henrykowską, która uczyła najmłodsze klasy przez 32 lata. Pani Barbara odeszła na emeryturę i wraz z rodziną opuszcza też Bisztynek. Na pożegnanie otrzymała nagrodę burmistrza Bisztynka, podziękowania od nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz od uczniów. - Będę was wszystkich nosiła w sercu - mówiła wzruszona nauczycielka.

Równie gorąco pożegnano odchodząca na emeryturę kucharkę szkolną Danutę Ścibek. Specjalnie dla niej trzy uczennice napisały nawet wiersz pożegnalny. "Szkoda, że żegnamy wspaniałą kucharkę; Nikt nie potrafi tak obracać garnkiem" - czytamy w tym utworze poetyckim.

Po 9 latach nieprzerwanego pełnienia funkcji przewodniczącej rady rodziców, wraz z opuszczeniem szkoły przez córkę, tę funkcję przestanie pełnić Agnieszka Kobryń, którą też uroczyście pożegnano.

W szkole w Bisztynku nie będzie już uczył ks. Łukasz Sadko, który prowadził katechezę przez 3 ostatnie lata. Odchodzi do parafii w Ornecie. On również otrzymał podziękowania i bukiet kwiatów.

Uroczysty apel w szkole podstawowej zakończyło wręczenie nagród burmistrza i dyrektora szkoły wyróżniającym się uczniom.


Także w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku nie brakowało wzruszeń. Tu także żegnano ks. Łukasza Sadko. Bardzo emocjonalnie ze łzami w oczach a nawet zanosząc się płaczem szkołę żegnały niektóre absolwentki gimnazjum. Tu też wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody burmistrza i dyrektora szkoły. Absolwenci złożyli ślubowanie, iż będą godnie reprezentować swoje gimnazjum.

Listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów. Na koniec absolwenci zaśpiewali, tańczyli i śmiali się i płakali oglądając prezentację zdjęć z ich trzyletniego pobytu w gimnazjum.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages